تبلیغات ویژه

» خرید ممبر تلگرام »طراحی سایت و سئو »خرید فالوور و لایک »ادمین حرفه ای اینستاگرام »پکیج آموزش ارزهای دیجیتال »تبلیغات در اینستاگرام »خرید پیج اینستاگرام

مطالب مهم
ترفندهای کاربردی یک کارشناس دفاع شخصی برای رهایی از بند و مقابله با مهاجمان + ویدیو

یک کارشناس دفاع شخصی نکات مهمی را برای کمک به شما در مبارزه با مهاجم و ایمن نگه داشتن خود در هر شرایطی را آموزش داده است. جان دوزا، اهل سن دیگو کالیفرنیا، استاد هنرهای رزمی است و مکرراً نکاتی را برای نجات جان، در حساب تیک تاک خود با بیش از ۱۰۴,۰۰۰ دنبال کننده به اشتراک می گذارد.

این مربی دفاع شخصی اینکه چگونه می توانید خود را از هر موقعیتی که جان شما را تهدید می کند نجات دهید را شرح می دهد.
چگونه با کوبیدن و اصطکاک، دستان خود را از نوار چسب خارج کنید

ترفند دفاع شخصی
دوزا در اولین ویدیوی خود به بینندگان نشان داد که اگر دست هایشان با نوار چسب بسته شده بود، چگونه فرار کنند. او می گوید اولین روش این است که دستان خود را به سینه خود بکوبید و اگر با اول جواب نداد چند بار تکرار کنید.

روش دیگر «اره اصطکاکی» است که در این روش باید چسب را روی سطحی آنقد بکشید تا چسب پاره شود.

ترفند دفاع شخصی

برای روش سوم باز کردن نوار چسب از دور دستی که از پشت بسته شده است فقط باید دستان خود را به اندازه کافی تکان دهید تا چسب رفته رفته شل شود.

با بند کفش‌هایتان بست کمربندی را از دور دستتان باز کنید

ترفند دفاع شخصی

ویدیوی بعدی او توضیح می‌دهد که چگونه کاربران می‌توانند بست کمربندی را از دست و پای خود باز کنند.

او گفت: «اولین قدم این است که بست کمربندی خود را محکم تر کنید. سپس، مانند روش نوار چسب، دستان خود را به سینه خود می کوبید. اگر نمی‌توانید با کوبیدن دست‌هایتان به سینه‌تان، بندها را جدا کنید، می‌توانید از بند کفش‌تان کمک بگیرید.

ترفند دفاع شخصی

ابتدا بند کفش خود را در می آورید، سپس یک بند کفش را داخل دستان خود حلقه کنید و انتهای نخ را بگیرید و به کفش دیگر خود ببندید. در مرحله بعد، پاهای خود را مانند رکاب زدن با دوچرخه تکان دهید و تنها بعد از دو حرکت آزاد خواهید شد.»

هنگام ورود به تاکسی یا هر خودرویی قفل کودک را چک کنید

این کارشناس دفاع شخصی گفت: «این نکته برای ایمن ماندن همه است، بدون توجه به این موضوع وارد هیچ وسیله نقلیه ای نشوید».

ترفند دفاع شخصی

هنگام باز کردن درب ماشین باید به دنبال کنترلی باشید که به شما می گوید قفل کودک روشن است یا نه. اگر قفل پایین باشد به این معنی است که ماشین قفل است و شما در وسیله نقلیه گیر می افتید.

با استفاده از کمربند جلوی ورود مزاحمان را بگیرید

او در ویدیوی بعدی خود توضیح داد که چگونه می توانید با بستن در با کمربند زمان بیشتری برای خود بخرید. او توضیح داد که بسیاری از درهای دفاتر یا مدارس دارای جک و آرام بند هستند، که می‌توانید یک کمربند، هر نوع طناب یا تسمه‌ای را بردارید و آن را دور جک یا آرام بند بپیچید تا جایی که می‌توانید محکم کنید.

ترفند دفاع شخصی

مربی دوزا اضافه کرد که اگر کسی بخواهد وارد شود، درب به دلیل کمربند زیاد باز نمی شود.

هر مهاجمی را بدون توجه به قدرت آنها با گیر دادن انگشت خود در چشم آنها شکست دهید

ترفند دفاع شخصی


دوزا در ویدیوی دیگری توضیح داد: «این بهترین نکته شماره یک دفاع شخصی است که می توانید انجام دهید، حتی اگر تمرین MMA، هنرهای رزمی یا دفاع شخصی ندیده باشید.»

او گفت که اگر مورد حمله قرار گرفتید، باید کل انگشت شست یا انگشتان خود را ببندید و به کره چشم مهاجم بکوبید. این درد برای مهاجم دیوانه کننده است. وقتی چنین صدمه ای به افراد می زنید می توانید برای خود زمان بخرید تا فرار کنید.

با خفه کردن یک مهاجم در ماشین با آنها مبارزه کنید

ترفند دفاع شخصی

این کارشناس دفاع شخصی نکاتی را در مورد نحوه مبارزه و بیرون آمدن از ماشین در زمانی که داخل آن گیر کرده اید به اشتراک گذاشت. وی توضیح داد که روش اول زمانی استفاده می شود که راننده یا مهاجم کمربند ایمنی را بسته باشد. ابتدا باید کمربند او را دو دستی بگیرید سپس آن دور گردن راننده بپیچید و به عقب بکشید تا او را خفه کنید و برای نیروی بیشتر زانوهای خود را به صندلی فشار می دهید.

در روش بعدی، باید با دست چپ کمربند ایمنی را بگیرید، آن را با دست دیگر خود حلقه کنید و در دستان خود قفل کنید. هنگامی که کمربند ایمنی را در یک دست دارید، آن را به عقب بکشید و با یک دست آزاد خود، دست مهاجم را بگیرید و آن را در پشت صندلی محبوس کنید، بازوی راننده و کمربند ایمنی را که به دور گردنش بسته شده است بفشارید تا او را خفه کنید.

ترفند دفاع شخصی

این کارشناس دفاع شخصی راه دیگری برای خفه کردن یک مهاجم در صورتی که کمربند ایمنی خود را نبسته است، ارائه کرد. او توضیح داد که باید به سمت راننده بروید و هر دو دست خود را به هم قفل کنید. باید دست خود را به عقب و بالا بکشید تا او را خفه کنید.

برای روش آخر، او گفت که شما با یک دست گردن راننده را می گیرید و از سرتان برای فشردن گردن او کمک می گیرد و همزمان با دست آزاد خود بازوی مهاجم را گرفته و پشت صندلی گیر می اندازید.

بیشتر بخوانید:

۷ تکنیک دفاع شخصی برای خانم ها

آموزش دفاع شخصی در سه سوت: با فشار به این نقاط، مهاجم را ضربه فنی کنید
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «ترفندهای کاربردی یک کارشناس دفاع شخصی برای رهایی از بند و مقابله با مهاجمان + ویدیو»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..