تبلیغات ویژه

» خرید ممبر تلگرام »طراحی سایت و سئو »خرید فالوور و لایک »ادمین حرفه ای اینستاگرام »پکیج آموزش ارزهای دیجیتال »تبلیغات در اینستاگرام »خرید پیج اینستاگرام

مطالب مهم
اولین هواپیمای مسافربری تمام برقی جهان نخستین پرواز خود را انجام داد

اولین هواپیمای تمام الکتریکی رفت و برگشتی جهان آزمایش خود را به خوبی پشت سر گذاشت. به گزارش neowin، گرگوری دیویس، مدیر عامل شرکت، پس از این پرواز کنفرانس مطبوعاتی‌ای برگزار کرد که بسیار کوتاه بود. هواپیمای الکتریکی که آلیس نام داشت، تنها هشت دقیقه در هوا پرواز کرد. دیویس در مورد این پرواز موفقیت‌آمیز آزمایشی گفت:

ما با پرواز آلیس، اولین هواپیمای مسافربری تمام الکتریکی جهان، در مرکز آزمایش پرواز دریاچه موزس، تاریخ هوانوردی را ساختیم.

این هواپیمای تمام برقی با هیچ مشکل فنی مواجه نشد. در واقع، شرکت پشتیبان این پروژه هفته گذشته یک آزمایش زمینی با سرعت بالا را با موفقیت انجام داده بود. در طول آزمایش، مهندسان هواپیمای برقی را از جنبه‌های مختلف مورد بررسی قرار دادند تا اطمینان حاصل شود که وسیله نقلیه مذکور برای پرواز ایمن و قابل اطمینان آماده است.

هواپیمای تمام برقی روی زمین در حال بلند شدن از سطح زمین

اگرچه یک هواپیمای مسافربری تمام برقی، با طراحی معمولی، اکنون پرواز آزمایشی خود را با موفقیت پشت سر گذاشته، اما چالش‌های مهمی در پیش است. مهم‌ترین چالشی که باید بر آن غلبه کرد، باتری‌هایی هستند که موتورها از آن‌ها تغذیه می‌کنند. در این هواپیما در حال حاضر باتری‌های ۸۰۰۰ پوندی قرار دارد. دیویس خاطرنشان کرد که افزایش چگالی انرژی و کاهش وزن باتری‌ها اولویت اصلی خواهد بود:

بزرگ‌ترین چالش فناوری که Eviation باید بر آن غلبه کند، توسعه باتری‌ها است. بله، ما می‌توانیم نحوه ادغام و بهینه‌سازی آ‌ن‌ها را از منظر طراحی برای هواپیما دستکاری کنیم، اما واقعاً افزایش چگالی انرژی امر مهمی تلقی می‌شود.

مقاله‌ی مرتبط:

آینده‌ای که در آن هواپیماهای تمام الکتریکی مسافران را حمل می‌کنند، از همیشه نزدیک‌تر است. پرواز هواپیمای برقی مطمئناً نقطه‌ی عطف تاریخ خواهد بود، اما متأسفانه در حال حاضر به بخش کوچکی از هوانوردی محدود می‌شود که تعداد کمی از افراد را در مسافت‌های کوتاه جابه‌جا می‌کند. به نظر می‌رسد برای دستیبابی به هواپیماهای بزرگ باید زمان بیشتری منتظر بمانیم.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «اولین هواپیمای مسافربری تمام برقی جهان نخستین پرواز خود را انجام داد»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..