تبلیغات ویژه

خرید فالوور و لایک اینستاگرام

خرید کامنت و بازدید اینستاگرام

خرید ممبر تلگرام

طراحی سایت

سئو , ارتقا سایت

ادمین اینستاگرام

تبلیغات در اینستاگرام

پکیج آموزش ارزهای دیجیتال


مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
امروز، آخرین مهلت ثبت کارتخوان‌ها توسط کارفرمایان

به گزارش پایگاه خبری صراط به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، کارفرمایان صنفی تا پایان امروز فرصت دارند تا با مراجعه به درگاه اینترنتی my.tax.gov.ir و مشاهده تمام پذیرنده‌های خود، درخواست غیرفعال سازی، حذف یا ثبت جدید اقدام کنند.

در حال حاضر تعدادی از دستگاه‌های کارتخوان بانکی و یا درگاه‌های پرداخت الکترونیکی توسط مودیان مالیاتی تعیین تکلیف نشده و حسب قانون بانک مرکزی می‌بایست نسبت به غیرفعال سازی آن‌ها اقدام کند.

همچنین، کارفرمایان صنفی تا پایان امروز فرصت دارند تا با مراجعه به درگاه اینترنتی my.tax.gov.ir و از طریق شماره ملی خود فهرست تمامی پذیرنده‌های خود را مشاهده کنند. سپس امکان اتصال هر پذیرنده به پرونده مالیاتی متناظر، درخواست غیر فعال سازی پذیرنده، حذف ثبت نام اضافی ایجاد شده توسط بانک مرکزی و یا ایجاد فعالیت جدید متناسب با پذیرنده اقدام کنند.

۹ میلیون کارتخوان در یک قدمی حذف از چرخه مبادلات

جعفریان گفت: یک میلیون کارتخوان توسط سازمان امور مالیاتی و ۴ میلیون کارتخوان توسط بانک مرکزی تا به امروز از ۱۳ میلیون کارتخوان موجود در کشور ساماندهی شده‌اند.

به گفته او، تقریبا ۹ میلیون کارتخوان هنوز ثبت نشده‌اند که تا پایان امروز افراد فرصت دارند تا با مراجعه به درگاه اینترنتی my.tax.gov.ir و مشاهده تمام پذیرنده‌های خود، درخواست غیرفعال سازی، حذف یا ثبت جدید خود را ثبت کنند.

مشاور مالیاتی اتاق اصناف ایران می‌گوید: بنابر آمار‌ها هنوز تعدادی از دستگاه‌های کارتخوان بانکی و یا درگاه‌های پرداخت الکترونیکی توسط مودیان مالیاتی تعیین تکلیف نشده و حسب قانون بانک مرکزی باید نسبت به غیرفعال سازی آن‌ها اقدام کند.

دهقان، مدیر شرکت شاپرک که زیر مجموعه بانک مرکزی است در این باره گفته حدود سه میلیون دستگاه کارتخوان نیز وجود دارند که هویت دارند، اما هیچ تراکنشی انجام نمی‌دهند؛ که صاحبان این دستگاه‌ها هم می‌تواند تا پایان امروز در صورت نیاز به غیرفعال سازی کارتخوان‌های خود اقدام کنند.

به موجب ماده ۱۱ قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان، بانک مرکزی موظف به ساماندهی دستگاه‌های کارتخوان بانکی و یا درگاه‌های پرداخت الکترونیکی و تناظر بین آن‌ها با مجوز فعالیت و شماره اقتصادی است.

بنابر آمار‌ها هنوز تعدادی از دستگاه‌های کارتخوان بانکی و یا درگاه‌های پرداخت الکترونیکی توسط مودیان مالیاتی تعیین تکلیف نشده و حسب قانون بانک مرکزی باید نسبت به غیرفعال سازی آن‌ها اقدام کند.

در حال حاضر هنوز تصمیمی برای تمدید مهلت ثبت نام اتخاذ نشده است. افرادی که در این طرح ثبت نام نکردند یا فرایند ثبت نام خود را کامل انجام ندادند، نمی‌توانند فعالیت اقتصادی داشته باشند. اوایل آذر امسال حدود ۳ میلیون کارتخوان به علت اینکه فعالیت اقتصادی آن‌ها مشخص نبود از دسترس خارج شدند.

بنابر آمار‌ها هنوز تعدادی از دستگاه‌های کارتخوان بانکی و یا درگاه‌های پرداخت الکترونیکی توسط مودیان مالیاتی تعیین تکلیف نشده و حسب قانون، بانک مرکزی باید نسبت به غیرفعال سازی آن‌ها اقدام کند.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «امروز، آخرین مهلت ثبت کارتخوان‌ها توسط کارفرمایان»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..