مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96

لینک ساز
هواداران پرسپولیس به سیم آخر زدند

هواداران پرسپولیس به سیم آخر زدند

بعد از استعفای ناگهانی مجید صدری از سرپرستی باشگاه پرسپولیس، صبح امروز جلسه ای در وزارت ورزش برگزار و ضمن موافقت با استعفای صدری، رضا درویش به عنوان مدیرعامل جدید باشگاه پرسپولیس انتخاب شد. همچنین، غلام محمد علیپور، محمد اسد مسجدی، بیژن ذوالفقارنسب و سید مجید پوراحمدی مشا ور وزیر ارشاد و مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در کنار رضا درویش به عنوان اعضای جدید هیات مدیره باشگاه پرسپولیس انتخاب شدند.

محمد فیاض و مجید صدری نیز اعضایی هستند که جای خود را در هیات مدیره این باشگاه به نفرات جدید دادند.

در این گزارش سوابق این نفرات و البته واکنش ها نسبت به انتخاب درویش را بررسی می کنیم.


دوران مدیرعاملی در سایپا

درویش دو فصل مدیرعامل سایپا بود و دایی را به عنوان سرمربی این تیم انتخاب کرد. در نهایت به دلیل مشکلات مالی زیاد و البته یکسری حواشی درویش از سمت خود کنار رفت. در لیگ هفدهم سایپا با مدیریت درویش موفق شد سهمیه آسیایی کسب کند و به همراه دایی در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کند. گفتنی است درویش ارتباط فوق العاده ای با علی دایی دارد .

هواداران پرسپولیس علیه سجادی و درویش

بیش از ۴ ماه بود که باشگاه پرسپولیس به صورت سرپرستی اداره می شد و خبری از انتخاب مدیرعامل برای سرخ پوشان نبود. هواداران پرسپولیس که در این مدت به شدت از عملکرد سجادی انتقاد می کردند، بعد از انتخاب درویش به عنوان مدیرعامل این باشگاه اعتراض زیادی به وزیر ورزش کردند و درویش را گزینه مناسبی برای مدیرعاملی پرسپولیس نمی دانند.

کار سخت درویش

درویش در حالی به عنوان مدیرعامل جدید پرسپولیس انتخاب شد، که فصل نقل و انتقالات زمستانی در پیش است و پرسپولیس هم به عنوان یکی از مدعیان قهرمانی، نیاز مبرمی به تقویت در چند پست دارد.به غیر از این موضوع، پرسپولیس بدهی های مختلفی هم دارد که باید هرچه زودتر پرداخت شود تا دوباره پنجره نقل و انتقالاتی این باشگاه بسته نشود. آنطور که مشخص است شروع کار درویش در پرسپولیس بسیار سخت است و انتظارات از او به شدت بالاست. حال باید دید درویش از پس این مشکلات برخواهد آمد یا خیر.

درویش تنها گزینه وزارت بود

چندی قبل هم نام درویش به عنوان گزینه مدیرعاملی پرسپولیس مطرح شده بود ولی با فشار بیش از حد هواداران و همچنین حمایت بازیکنان و کادرفنی پرسپولیس از صدری، اعلام شد درویش دیگر مدیرعامل پرسپولیس نخواهد شد ولی واقعیت چیز دیگری بود. درواقع درویش تنها گزینه موجود و دردسترس وزارت برای مدیرعاملی پرسپولیس بود، چراکه نفراتی مثل داورزنی و باران چشمه پیشنهاد مدیرعاملی پرسپولیس را قبول نکردند.

توئیت جنجالی معاون سابق

همان موقع که نام درویش به عنوان گزینه مدیرعاملی پرسپولیس مطرح شد ، خیلی ها مخالفت خود را با حضور او در پرسپولیس اعلام کردند. یکی از این نفرات ابراهیم شکوری معاون سابق باشگاه پرسپولیس بود. شکوری در همان زمان با انتشار توئیتی به این موضوع واکنش نشان داد و نوشت : ((قحط الرجال ))!پروسه تضعیف پرسپولیس شروع شد. متخصصین عزیز لطفا بروید و مقابل درب خودتان بازی کنید. اینجا ورزش (فوتبال) است.

پای پیشکسوتان به باشگاه باز می شود؟

درویش رفاقت نزدیکی با علی پروین دارد و سلطان پرسپولیسی ها حامی شماره یک درویش محسوب می شود. همین موضوع باعث شده تا خیلی از هواداران این احساس را پیدا کنند که بعد از سال ها دوباره پای پیشکسوتان قدیمی پرسپولیس به باشگاه باز شود. موضوعی که بعید نیست در آینده اتفاق بیفتد.

چند شغله بودن عضو جدید هیئت مدیره

انتخاب ذوالفقارنسب به عنوان یکی از اعضای جدید این هیات مدیره در شرایطی صورت گرفته که وی اکنون به عنوان مشاور وزیر ورزش و جوانان هم مشغول فعالیت است.

البته نکته عجیب‌ درباره حضور ذوالفقارنسب در هیات مدیره پرسپولیس این است که وی امروز به عنوان رئیس کمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال هم انتخاب شده است.

فعالیت همزمان این چهره ورزشی در هیات مدیره پرسپولیس و کمیته مهمی مثل کمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال که در پیشبرد برنامه‌های فنی مهم ترین فدراسیون کشور نقش راهبردی دارد، یکی از مصادیق تعارض منافع است.

با این وضعیت به نظر می‌رسد یا باید فدراسیون فوتبال از انتخاب ذوالفقارنسب دست بکشد یا وزارت ورزش عضویت این فرد در هیات مدیره پرسپولیس را لغو کند.

سایر اعضای هیئت مدیره

به غیر از ذوالفقارنسب که چهره ای فوتبالی محسوب می شود، نفراتی چون محمد اسد مسجدی، غلام محمد علیپورو سید مجید پوراحمدی هم در هیئت مدیره جدید پرسپولیس حضور دارند.همچنین صدری و فیاض از هیئت مدیره قبلی کنار خواهند رفت و جای خود را به نفرات جدید می دهند.

محمد اسد مسجدی: مسجدی که در هیئت مدیره قبلی پرسپولیس حضور داشت، سابقه حضور در پست‌های ورزشی را دارد،او از سرپرستی فدراسیون پزشکی ورزشی به هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس منصوب شد و حدود یک سال در این پست حضور داشت که در بحبوحه کرونا و آغاز مسابقات ورزشی بود.

وی همچنین در دوره ای از سوی مدیرعامل کارخانه گروه ملی به عنوان سرپرست باشگاه استقلال خوزستان انتخاب شد و مهم ترین تصمیمش برکنار کردن یزدی و انتخاب پورموسوی به عنوان سرمربی بود.

غلامعلی محمد علیپور: او که رفاقت نزدیکی با سجادی دارد، پیش از حضور در پرسپولیس، مدیرکل حوزه ریاست سازمان تربیت بدنی، معاون ورزش‌های همگانی سازمان تربیت بدنی، رئیس فدراسیون جهانی آلیش و ریاست کنفدراسیون غرب آسیا در رشته سپک تاکرا را برعهده داشت.محمدعلیپور هم یکی از بازماندگان هیئت مدیره قبلی در پرسپولیس است.

سید مجید پوراحمدی: او که همین چند ماه قبل به عنوان مدیرعامل صندوق اعتباری هنر انتخاب شد هیچ سابقه ورزشی نداشته است. از جمله سوابق سیدمجید پوراحمدی می‌توان به مشاور معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی، مدیر بازرسی و امور مدیران هلدینگ عمران و ساختمان بانک مهر اقتصاد، معاون برنامه‌ریزی و توسعه شرکت توسعه گردشگری ایران، فرماندار شهرستان خوانسار، مدیرکل آموزش و پژوهش استانداری اصفهان، مشاور معاون استاندار اصفهان، رئیس هیئت امناء دانشگاه آزاد خوانسار، دبیر کمیته دانشگاهیان استان اصفهان، دبیر شورای هماهنگی حوزه‌های علمیه، گروه‌های علوم انسانی و هنر با مراکز فرهنگی، اجتماعی، سیاسی استان اصفهان و عضو شورای راهبردی مرکز علم و فناوری‌های استان اصفهان اشاره کرد.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «هواداران پرسپولیس به سیم آخر زدند»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..