مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96

لینک ساز
تابلوی امپراتوری نور رنه ماگریت گل سرسبد حراجی ساتبیز

با ارائه شاهکاری از «رنه ماگریت» در حراجی پیش رو ساتبیز انتظار می‌رود رکورد گران‌ترین اثر این هنرمند شکسته شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از گاردین، یکی از شاهکارهای «رنه ماگریت» نقاش مشهور و سورئال بلژیکی که به عنوان یکی از محبوب‌ترین آثار این هنرمند معرفی شده است که هنوز در مجموعه‌های خصوصی نگهداری می‌شوند، امسال برای نخستین بار در یک حراجی ارائه خواهد شد و انتظار می‌رود به قیمت ۴۵ میلیون پوند فروخته شود. در این صورت رکورد گران‌ترین اثر فروخته‌شده این هنرمند شکسته خواهد شد.

تابلو نقاشی «امپراتوری نور» که یک خیابان را در شب و زیر آسمان آبی به تصویر می‌کشد در حراجی روز دوم مارس ساتبیز گل سرسبد خواهد بود.

این نقاشی که ابعاد آن  ۱۱۴.۵ در ۱۴۶ سانتی‌متر است در سال ۱۹۶۱ توسط «ماگریت» برای یکی از دوستان صمیمی‌اش خلق شد. خانواده مالک این نقاشی، این اثر از فاصله ۲۰۰۹ تا ۲۰۲۰ به موزه «ماگریت» در بروکسل امانت داده شد.

«ماگریت» که در سال ۱۹۶۷ درگذشت روند خلق این تابلو نقاشی را نخستین‌بار در سال ۱۹۴۸ آغاز کرد.

در حال حاضر عنوان گران‌ترین اثر فروخته‌شده «ماگریت» به پرتره‌ای از «ادوارد جیمز» هنرمند سورئال که در سال ۲۰۱۸ به قیمت ۲۶.۸ میلیون دلار فروخته شد تعلق دارد.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «تابلوی امپراتوری نور رنه ماگریت گل سرسبد حراجی ساتبیز»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..