مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96

لینک ساز
کامپیوتر کوانتومی در ۱۱ دقیقه؛ آیا گوگل درباره دستیابی به برتری کوانتومی دروغ گفت؟

سال ۲۰۱۹، گوگل مدعی شد زودتر از رقیبان به برتری کوانتومی دست یافته و کامپیوتر ۵۳ کیوبیتی‌اش توانسته است محاسباتی را در سه دقیقه انجام دهد که پردازش آن در اَبَررایانه سامیت IBM، سریع‌ترین کامپیوتر جهان در آن زمان، به ۱۰ هزار سال زمان نیاز داشت. شرکت IBM بلافاصله به این ادعا واکنش نشان داد و گفت ادعای گوگل به دستیابی به برتری کوانتومی واقعی نیست؛ چرا‌که این شرکت از تمام ظرفیت‌های کامپیوترهای کلاسیک استفاده نکرده است و مطمئنا اَبَررایانه سامیت می‌توانید به همین سرعت این پردازش را انجام دهد.

در ادامه اجازه دهید سوالی مطرح کنیم. کامپیوتر کوانتومی به زبان ساده چیست؟ برای پاسخ به این سؤال و شفاف‌سازی بیشتر عملکرد گوگل و IBM با این ویدئو زومیت همراه باشید:

تماشا در یوتیوب | تماشا در آپارات

نظر شما در مورد این ویدئو چه بود؟ چه آینده را با حضور کامپیوتر‌های کوانتومی می‌توان متصور شد؟
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «کامپیوتر کوانتومی در ۱۱ دقیقه؛ آیا گوگل درباره دستیابی به برتری کوانتومی دروغ گفت؟»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..