مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96

لینک ساز
وزیر اقتصاد: حذف ارز ۴۲۰۰تومانی تکلیف است

خاندوزی امروز در جمع نمایندگان تشکل‌های دانشجویی حاضر شد و به برخی سؤالات اقتصادی آن‌ها پاسخ داد. وزیر اقتصاد گفت: برای بودجه سال آینده باید هزینه‌های جاری دولت برای مهار تورم کنترل شود و در عین حال باید سیاست‌هایی را که محرک تولید است در پیش بگیریم.

خاندوزی افزود: همچنین قرار است برای ثبات مقررات متغیرهای کلیدی در بودجه سال آینده فرمول قطعی داشته باشند.

وی با اشاره به موضوع واگذاری 110هزار میلیارد تومان سهام در بودجه سال 1400 گفت: قرار است این اوراق در اختیار سازمان تأمین اجتماعی و صندوق‌ها قرار بگیرد و در واقع یک نوع تغییر مالکیت در دولت است و به‌طور مستقیم در بازار سرمایه عرضه نمی‌شود و تأثیر منفی در بورس نخواهد داشت.

وزیر اقتصاد با اشاره به موضوع حذف ارز ترجیحی اضافه کرد: این موضوع تکلیف قانونی است و اکنون به‌غیر از دارو و گندم فقط برای 5 قلم کالا ارز 4200تومانی اختصاص می‌یابد.

وی گفت: سعی می‌کنیم مقدمات به‌گونه‌ای فراهم شود تا این حذف به‌تدریج انجام شود و فشار یک‌باره نداشته باشد.

خاندوزی ادامه داد: یکی از علت‌هایی که تولیدکنندگان به‌سمت تولید نهاده‌های دامی در کشور نمی‌روند به‌خاطر این است که نمی‌توانند با واردات نهاده‌ها با ارز 4200تومانی رقابت کنند و تولید آن‌ها به‌صرفه نیست.

وزیر اقتصاد در پاسخ به سؤالی درباره قانون رمزارزها گفت: در کشور نمی‌توانیم چشم خود را بر این پدیده ببندیم و باید در برابر آن مواجهه فعالانه و تعیین مقررات داشته باشیم که کمیته تصمیم‌گیری در حال تهیه پیش‌نویسی دراین‌باره است.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «وزیر اقتصاد: حذف ارز ۴۲۰۰تومانی تکلیف است»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..