مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96

لینک ساز
پیاده‌روی فضایی ناسا آغاز شد

پیاده‌روی فضانوردان ناسا که به دلیل خطرات ناشی از زباله‌های فضایی روسیه به تعویق افتاده بود، آغاز شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از اسپیس، این پیاده‌روی فضایی قرار بود در روز سه‌شنبه ۳۰ نوامبر ( ۹ آذر) انجام شود اما به دلیل خطرات احتمالی ناشی از زباله‌های فضایی به تعویق افتاد. فضانوردان ناسا قرار بود سیستم آنتن معیوب ۲۱ ساله ایستگاه فضایی را با آنتنی جدید جایگزین کنند اما با اخطار نزدیک شدن زباله‌های فضایی روبه‌رو شدند.

این پیاده‌روی فضایی به روز پنجشنبه دوم دسامبر (۱۱ آذر) موکول شد و امروز در ساعت ۷:۱۰ صبح به وقت منطقه زمانی شرقی ( ۱۵:۴۰ تهران) توسط "توماس مارشبرن" (Thomas Marshburn) و "کایلا بارون" (Kayla Barron) آغاز شد. این پیاده‌روی فضایی حدود شش ساعت و نیم به طول خواهد انجامید.

در جریان آزمایش ضدماهواره‌ای روسیه در روز ۱۵ نوامبر، ماهواره دو تنی Cosmos ۱۴۰۸ منفجر شد و هزاران قطعه زباله فضایی در مدار رها شد و این موضوع علت به تعویق افتادن پیاده‌روی فضانوردان ناسا بود.

"مارشبرن" و "بارون" به تازگی سوار بر کسپول کرو دراگون طی ماموریت کرو-۳ به ایستگاه فضایی رسیده‌اند. این اولین پیاده‌روی فضایی "بارون" است. "مارشبرن" اما یک فضانورد کهنه‌کار است که چندین پیاده‌روی فضایی را تا کنون پشت سر گذاشته است. این دو برای جایگزین کردن یک سیستم آنتن قدیمی با یکدیگر همکاری می‌کنند.

به تازگی ارسال سیگنال از سوی این آنتن ۲۱ ساله به زمین متوقف شده بود و اگرچه براساس بیانیه‌ی ناسا توقف کار این آنتن تاثیر چندانی بر عملکرد ایستگاه فضایی نداشته است اما برای اطمینان از برقراری کامل ارتباط با ایستگاه فضایی فضانوردان ناسا این آنتن را خواهند کرد.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «پیاده‌روی فضایی ناسا آغاز شد»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..