مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96

لینک ساز
بررسی کارشناسی سد "ف&a

ساعت: 10:05 منتشر شده در مورخ: 1400/09/08 شناسه خبر: 1788076

منصورعلی زارعی گفت: در دیدار اخیر نمایندگان استان‌های شمالی با رئیس‌جمهور مقرر شد تا یک تیم کارشناسی ضمن بازدید از سد "فینسک" نظرات خود را به دفتر رئیس‌جمهور ارائه دهد تا تصمیم‌گیری در این باره صورت گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ منصورعلی زارعی در گفت‌وگو با بلاغ، در خصوص نارضایتی باغداران از قیمت خرید مرکبات طی سال‌جاری و چپاول دسترنج‌شان توسط دلالان، اظهار کرد: بله، باغداران شدیدا از وضع موجود ناراضی هستند و به اطلاع ما نیز رسیده است.
وی افزود: ما این موضوع را از طریق وزارتخانه در حال پیگیری هستیم تا در بحث صادرات یک تسهیلاتی ایجاد شود تا در نهایت قیمت‌ها در بازار مرکبات به یک سطح مطلوبی برسد.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: تاکنون جلسات متعددی در این باره برگزار کردیم و باید ببینیم در نهایت چه تصمیمی اخذ خواهد شد.
نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی، در خصوص اظهارات اخیر رئیس سازمان محیط زیست کشور مبنی بر جابه‌جایی مکان احداث سد فینسک اعلام کرد: آن چیزی که هم اکنون در حال اتفاق است با توجه به اختلافاتی که در خصوص مسئله آب وجود دارد در دیدار اخیر نمایندگان استان‌های شمالی با رئیس جمهور مطرح شد و به دستور رئیس جمهور مقرر شد تا یک تیم کارشناسی ضمن بازدید نظرات خود را به دفتر رئیس جمهور ارائه دهد تا تصمیم‌گیری در این باره صورت گیرد.
زارعی اضافه کرد: ما اطمینان کامل داریم که اگر این روند به سمت کارشناسی پیش رود، این سد یقینا دارای توجیه اقتصادی و فنی نیست.
وی در خصوص تنظیم بازار برنج و نارضایتی شالیکاران از قیمت حال حاضر برنج در بازار گفت: ما سالانه از تیرماه تا آبان‌ماه، منع واردات داریم و در مابقی ماه‌ها منع قانونی بابت واردات برنج وجود ندارد.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد: ما در سطح کشور مجموعا سالانه در حدود دو میلیون و 900 هزار تن مصرف برنج داریم که تولید ما در داخل حداکثر به دو میلیون و 200 هزار تن می‌رسد.
نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی، افزود: لذا با این احتساب، نیاز است تا در حدود 700 هزار تن برنج به کشور وارد شود و تقریبا حدود 30 درصد از نیاز کشور از طریق واردات برنج تامین می‌شود.

انتهای پیام/
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «بررسی کارشناسی سد "ف&a»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..