مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96

لینک ساز
آمریکا: همچنان از اجرا نشدن پروتکل الحاقی در ایران نگرانیم

به گزارش بولتن نیوز، «لوئیس بونو» معاون نمایندگی آمریکا نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین روز پنج‌شنبه در نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از تداوم روند توقف اجرای پروتکل الحاقی در تأسیسات هسته‌ای ایران ابراز نگرانی کرد.

این دیپلمات ارشد آمریکایی اعلام کرد: «ما همچنان از اینکه ایران اجرای مفاد پروتکل الحاقی را [در تأسیسات هسته‌ای خود] متوقف کرده است، نگرانیم. این وضعیت بر توانایی آژانس برای ارائه تضمین درباره نبود مواد و فعالیت‌های هسته‌ای اعلام نشده در ایران، تأثیر می‌گذارد.»

معاون نمایندگی آمریکا نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، با متهم کردن ایران به عدم همکاری با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی افزود: «اگر همکاری نکردن ایران با آژانس -از جمله در موارد مرتبط با دستور کار برجام و به‌ویژه در زمینه احیای دسترسی مداوم به تأسیسات کرج- هرچه زودتر جبران نشود، شورای حکام هیچ گزینه‌ای جز تشکیل نشست فوق‌العاده قبل از پایان امسال [حداکثر تا 5 هفته آینده] برای پرداختن به این بحران نخواهد داشت.»

جمهوری اسلامی ایران از بامداد سه‌شنبه 5 اسفند 1399 مطابق مصوبه مجلس شورای اسلامی اجرای پروتکل الحاقی را متوقف کرد.

مقامات کشورمان پیش از این اقدام به طرف‌های اروپایی برجام هشدار داده بودند که در صورت عمل نکردن آنها به تعهداتشان، ایران اجرای پروتکل الحاقی را متوقف می‌کند.

این اقدام هسته‌ای ایران وفق بندهای 26 و 36 برجام و در پاسخ به کوتاهی‌های مکرر و مداوم طرف‌های اروپایی برجام در عمل به تعهدات خود انجام شد.

مقامات ایرانی در سطوح مختلف بارها به طرف‌های اروپایی برجام هشدار داده‌اند که در صورت عمل نکردن به تعهداتشان، روند تعدیل تعهدات هسته‌ای ایران همچنان ادامه خواهد یافت.

ایران از اردیبهشت‌ماه 1398 (یک سال پس از خروج آمریکا از برجام) در واکنش به کوتاهی طرف‌های اروپایی برجام طی چند مرحله اقدام به کاهش تعهدات هسته‌ای خود کرده است.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «آمریکا: همچنان از اجرا نشدن پروتکل الحاقی در ایران نگرانیم»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..