مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96

لینک ساز
عقد تفاهم‌نامه‌های دو جانبه میان خراسان شمالی و قزاقستان در ۴ محور/هدیه زمین ۱۰ هکتاری قزاقستان به خراسان شمالی

ساعت: 15:22 منتشر شده در مورخ: 1400/09/03 شناسه خبر: 1786984

سعید پورآبادی گفت: طی سفر انجام شده هیات تجاری اتاق بازرگانی خراسان شمالی به کشور قزاقستان، میان طرفین در چهار محور تفاهم نامه هایی منعقد شد که منتج شدن آنها به عقد قرارداد به اراده و اهتمام مسئولان اجرایی خراسان شمالی بستگی دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  عصراترک، سعید پورآبادی، رییس اتاق بازرگانی خراسان شمالی در نشست خبری اظهار کرد: هیات تجاری اتاق بازرگانی خراسان شمالی در بیست دوم آبان ماه امسال به منظور انجام گفت و گوها و مراودات تجاری و بازرگانی به کشور قزاقستان سفر کرد.

پورآبادی گفت: هیات تجاری 15 نفره اتاق بازرگانی خراسان شمالی از بازار و ظرفیت های سرمایه گذاری در کشور قزاقستان بازدید و با نمایندگان دولت و بخش خصوصی کشور قزاقستان نشست هایی را داشت.

وی گفت: با نشست ها و گفت و گوهای انجام شده میان طرفین، در چهار محور تفاهم نامه های دو جانبه منعقد شدند.

این مسئول اعلام کرد: کشور قزاقستان موافقت کرد که 10هکتار زمین برای ایجاد مرکز نمایشگاهی، فروشگاهی، هایپر مارکت و سردخانه به کشور جمهوری اسلامی ایران با مرکزیت خراسان شمالی اختصاص دهد تا محصولات کشور ایران در این مرکز عرضه شوند.

وی تصریح کرد: اختصاص 10 هکتار زمین، هدیه کشور قزاقستان به مردم خراسان شمالی است که در رسانه ملی این کشور نیز اعلام شد.

پورآبادی افزود: این زمین در سفر بعدی اتاق بازرگانی خراسان شمالی به قزاقستان به خراسان شمالی واگذار خواهد شد.

وی همچنین عنوان کرد: کشور قزاقستان موافقت کرد که یک دفتر در ساختمان استانداری آلماتی به اتاق بازرگانی خراسان شمالی به منظور انجام مراودات تجاری اختصاص دهد.

افزون بر این، رییس اتاق بازرگانی خراسان شمالی یادآور شد: کشور قزاقستان با انجام کشت فرا سرزمینی خراسان شمالی در این کشور در زمینه انجام کشت محصولاتی از جمله غلات موافقت کرد.

وی افزود: کشور قزاقستان علاوه بر اینکه با انجام کشت فرا سرزمینی خراسان شمالی در این کشور موافق کرد همچنین اعلام کرد که تسهیلات بانکی نیز اختصاص خواهد داد.

پورآبادی خاطر نشان کرد: در این سفر، کشور قزاقستان در مرحله نخست موافقت کرد که به دو تاجر خراسان شمالی زمین به منظور انجام کشت فرا سرزمینی  اختصاص دهد.

وی در ادامه عنوان کرد: در این گفت و گوها توافق شد که آیین نوروزگاه سال 1401هجری شمسی با حضور مهمانان قزاقستانی در استان خراسان شمالی برگزار و زمینه مراودات گردشگری میان طرفین تقویت شود.

علاوه بر این، رییس اتاق بازرگانی خراسان شمالی بیان کرد: با توجه به اینکه در کشور قزاقستان یک واحد تولید واکسن در زمینه بیماری کرونا فعالیت داشت، کشور قزاقستان جذب سرمایه گذاران ایرانی و خراسان شمالی را برای سرمایه گذاری در این واحد تولیدی را مطرح کرد.

وی افزود: کشور قزاقستان اعلام کرد آماده جذب سرمایه گذاران ایرانی و خراسان شمالی در این واحد تولیدی است.

پورآبادی همچنین خاطرنشان کرد: در این سفر با رییس مرکز بهداشت استان آلماتی نشستی برگزار و موافقت شد که مرکز پزشکی-درمانگاهی استان آلماتی با سرمایه گذاری سرمایه گذاران خراسان شمالی ایجاد شود.

وی افزود: کشور قزاقستان اعلام کرد که زمین و امکانات را در اختیار استان خراسان شمالی قرار می دهد.

رییس اتاق بازرگانی خراسان شمالی همچنین بیان کرد: میان طرفین موافقت شد که دفتر پژوهش و آموزش با رویکرد کشاورزی در استان آلماتی کشور قزاقستان ایجاد و در اختیار خراسان شمالی قرار داده شود تا محققان و اساتید دو منطقه با یکدیگر مراوده و تبادل داشته باشند.

در عین حال، وی اظهار کرد: کشور قزاقستان برای سرمایه گذاری استان خراسان شمالی در این کشور اعلام آمادگی کرده است که امکانات را در اختیار بازرگانان و سرمایه گذاران خراسان شمالی قرار می دهد.

پورآبادی گفت: اتاق بازرگانی خراسان شمالی با بازگشت از این سفر، انجام نشست ها و گفت و گو ها را با مسئولان اجرایی ذی ربط استان آغاز کرده است تا در سفر بعدی نتایج را به کشور قزاقستان اعلام کند.

وی تصریح کرد: منتج شدن عقد تفاهم نامه ها به عقد قرارداد میان طرفین به اهتمام، اراده و اعلام آمادگی مسئولان اجرایی خراسان شمالی نیز بستگی دارد.

رییس اتاق بازرگانی خراسان شمالی در خاتمه عنوان کرد: اتاق بازرگانی خراسان شمالی طی چهار ماه پیش رو نیز برنامه های سفر تجاری به دبی، عمان و عراق را برنامه ریزی کرده است که امیدوار هستیم، بتوانیم این برنامه ها را در ماه های پیش رو اجرایی کنیم.

انتهای پیام/قهرمانی
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «عقد تفاهم‌نامه‌های دو جانبه میان خراسان شمالی و قزاقستان در ۴ محور/هدیه زمین ۱۰ هکتاری قزاقستان به خراسان شمالی»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..