ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س

مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
رئیس حزب جریان آزاد ملی لبنان: اولویت اصلی ما حفظ روابط مستحکم با حزب الله است

به گزارش ایرنا، جبران باسیل شامگاه سه شنبه و در پایان جلسه هفتگی فراکسیون« تغییر و اصلاح » در پارلمان لبنان، با تاکید بر جایگاه مقاومت نزد ملت لبنان، تصریح کرد: روابط ما با حزب الله امروز مستحکم تر و قوی تر از گذشته و هرگونه خدشه وارد شدن به تفاهم ما با حزب الله ممنوع است.
رئیس حزب جریان آزاد ملی تاکید کرد که نه امروز و نه فردا هرگز شاهد اختلاف شیعی – مسیحی در لبنان حتی در هرگونه انتخابات و دولت نخواهیم بود.
وی حمایت و همبستگی با ارتش لبنان در رویاروئی با تروریست های تکفیری را ضروری خواند و گفت که در این جلسه، مرحله جدید لبنان، موانع تشکیل دولت جدید ، قانون جدید انتخابات پارلمانی و برگزاری انتخابات را بررسی کردیم.
وزیر خارجه لبنان افزود: ما خواستار تشکیل دولت جدید لبنان با حضور همه طرف ها از جمله حزب جریان المرده ، حزب « نیروهای لبنانی»، حزب الکتائب و اهل سنت گروه 8 مارس هستیم و معتقدیم که همه می توانند در دولت با 24 وزیر که ماموریت اصلی آن برگزاری انتخابات پارلمانی است، حضور داشته باشند.
جبران باسیل اضافه کرد: تفاهم حزب جریان آزاد ملی با حزب « نیروهای لبنانی» به ریاست« سمیر جعجع» دو جانبه نیست زیرا مخالف این گونه توافق ها هستیم و معتقدیم نمی توان احدی را در لبنان حذف کرد و همچنین خواستار تصویب قانون انتخابات پارلمانی بر مبنای اصل نسبیت هستیم.
رئیس حزب جریان آزاد ملی گفت: با حزب جریان المستقبل به ریاست« سعد حریری» هم در خصوص شراکت ملی و اجرای توافق طائف( توافقی که به جنگ داخلی لبنان پایان داد) توافق کرده ایم و اصرار داریم این توافق را مستحکم و از درگیری با آن و طائفه اهل سنت اجتناب کنیم.
وی با بیان اینکه قصد داریم روابط خود را با حزب دروزی سوسیالیست ترقیخواه به ریاست « ولید جنبلاط» عمیق کنیم، افزود: به توافق همه جانبه با جنبش امل از جمله در خصوص قانون انتخابات پارلمانی بر اساس اصل نسبیت امیدواریم.
جبران باسیل تاکید کرد: جنبش امل نزدیک ترین طرف به دیدگاه ما در خصوص قانون انتخابات پارلمانی و تحقق این هدف است.
وزیر خارجه لبنان خاطرنشان کرد: دولت جدید لبنان بزودی تشکیل می شود و هر طرفی که آن را به تاخیر اندازد فقط به خود ضرر می زند و مرحله جدید لبنان متضرر نخواهد شد و دولت جدید سرانجام تشکیل و انتخابات پارلمانی برگزار خواهد شد و این یک امر حتمی است و احدی نمی تواند از آن عبور کند.
رئیس حزب جریان آزاد ملی تصریح کرد: ما هرگز با برگزاری انتخابات پارلمانی براساس قانون کنونی ( قانون شصتم) و یا تمدید دوره کنونی پارلمان تحت هر شرایطی موافقت نخواهیم کرد و خواستار تصویب قانون انتخابات بر مبنای اصل نسبیت هستیم.
خاورم *1324** انتشار دهنده: فردین پازوکی

انتهای پیام /*پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «رئیس حزب جریان آزاد ملی لبنان: اولویت اصلی ما حفظ روابط مستحکم با حزب الله است»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..