مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96

لینک ساز
عدم وجود نظم در بخش معاملات سبب افزایش تعداد ورودی پرونده به محاکم می گردد

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کردستان:

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج،بهادر اسدی سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل کردستان با اشاره به اینکه نظام اجتماعی نیازمند نظم است که با حاکمیت قانون و توسط شهروندان قانون مدار ایجاد می‌گردد، افزود: عدم وجود نظم در بخش معاملات سبب افزایش تعداد ورودی پرونده به محاکم می‌گردد.

اسدی با اشاره به اینکه نظام اجتماعی نیازمند نظم است که با حاکمیت قانون و توسط شهروندان قانون مدار ایجاد می­ گردد، افزود: عدم وجود نظم در بخش معاملات سبب افزایش تعداد ورودی پرونده به محاکم می­ گردد.

او  ضمن تاکید بر ترویج ثبت رسمی معاملات املاک، اظهار کرد: علی رغم الزامی بودن ثبت رسمی، بسیاری از معاملات در بنگاه­‌های املاک به صورت عادی و قولنامه ­ای انجام می ­گیرد.

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کردستان افزود: بنگاه­های معاملات املاک نقش بسزایی در نقل و انتقال اراضی و املاک تجاری و مسکونی دارند و اکثریت قریب به اتفاق عقود نزد مشاورین املاک صورت می ­پذیرد، فلذا هرگونه ایراد و عدم آگاهی نسبت به قانون و یا سوء استفاده از این موقعیت می­ تواند صدمات جبران ­ناپذیری به اصل اعتماد، صحت و الزام قرارداد‌ها وارد نماید.

اسدی گفت: متاسفانه افزایش بی رویه اعطای مجوز بدون ضوابط و صلاحیت سنجی کافی، ضعف قوانین و ناآگاهی‌های عمومی و بعضاً ساختار‌های آسیب­ زای دولتی و عدم مقابله با سودجویان و ... موجبات تضییع حقوق مردم و افزایش اختلافات و بالطبع ورودی پرونده­‌های دادگستری را بدنبال داشته است.

او اضافه کرد: برنامه ترویج ثبت رسمی معاملات املاک در سال جاری به معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کردستان ابلاغ و درصدد ترویج ثبت رسمی معاملات و ساماندهی مشاورین املاک است و در همین راستا شیوه نامه ­ای با ۱۸ هدف لازم الحصول مشخص شده­ که می ­بایست با همکاری کلیه نهاد‌های ذیربط اجرایی گردد.

اسدی در پایان اظهار کرد: مقرر است در راستای اجرای این برنامه، بازرسی­‌های دقیق و زمان بندی شده با حضور نمایندگان این معاونت، دادستانی مرکز استان، پلیس پیشگیری، اداره ثبت اسناد و املاک و اتحادیه مشاورین املاک از بنگاه ­های معاملات ملکی شهرستان سنندج بعمل آید.

انتهای پیام/م
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «عدم وجود نظم در بخش معاملات سبب افزایش تعداد ورودی پرونده به محاکم می گردد»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..