مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96

لینک ساز
بهترین مکمل کلاژن ایرانی

کلاژن چیست؟

کلاژن یکی از پروتئین های ساختاری بدن است که نقش اساسی در ساختار بافت های مهم بدن همچون پوست و استخوان دارد و باعث استحکام و حفظ یکپارچگی این بافت ها می شود. مجموعا حدود 30% کل پروتئین های بدن را خانواده کلاژن ها تشکیل می دهد.

بهترین مکمل کلاژن ایرانی

انواع کلاژن

کلاژن حداقل دارای 16 نوع است. که چهار نوع اصلی آن به ترتیب کلاژن نوع I, II, III, و IV است.

در ادامه به نقش هر یک از این کلاژن ها در بدن می پردازیم.

کلاژن نوع یک:

حداقل 90% کلاژن بدن را کلاژن نوع یک تشکیل می دهد. این کلاژن عموما در پوست، استخوان، تاندون ، غضروف، دندان و بافت های همبند می باشد.

کلاژن نوع دوم:

این نوع کلاژن بیشتر در غضروف ها حضور دارند و از مفاصل محافظت می کنند.

کلاژن نوع سوم:

این نوع کلازن ا ساختار ماهیچه ها، اندام ها و عروق محافظت می کند.

کلاژن نوع چهارم:

این نوع کلاژن در لایه هایی از پوست دیده می شود و به فیلتراسیون آن کمک می کند.

چهار نوع کلاژن عنوان شده در این مقاله، اصلی ترین انواع کلاژن هستند و اگر نه تنوع این پروتئین در بدن بالاتر است.

فواید کلاژن و کاربرد مکمل های کلاژن

کلاژن در بدن نقش های متعددی را ایفا می کند و با بالا رفتن سن، تولید کلاژن در بدن کاهش پیدا می کند. به همین دلیل است که بافت های ساختاری بدن همانند پوست و غضروف ها دچار تحلیل می شوند.

طبق نظر سازمان جهانی بهداشت (WHO) و FDA، کلاژن هیدرولیزشده به عنوان یک مکمل غذایی مناسب و ایمن شناخته شده است که در حفظ استخوان، ترکیب و قدرت آن نقش دارد. در ادامه به بیان نقش کلاژن در بدن می پردازیم.

حجم ماهیچه ها:

در یک مطالعه دیده شد، مصرف همزمان 15 گرم مکمل کلاژن هیدرولیز شده به مدت 12 هفته و داشتن تمرین های قدرتی، حجم ماهیچه و قدرت آن را به نسبت گروه پلاسبو افزایش می دهد.

آرتریت روماتوئید:

نتایج حاصل از  یک مطالعه حیوانی که بر روی موش های دارای آرتروز بعد از سانحه انجام شده بود نشان داد، مکمل یاری کلاژن می تواند اثر محافظتی داشته باشد و سرعت پیشرفت بیماری را کاهش دهد.

الاستیسیته پوست:

در مطالعات متعددی دیده شده است زنانی که از مکمل کلاژن استفاده می کنند ، در ظاهر و الاستیسیته پوست خود بهبود معنی داری را مشاهده می کنند. مکمل کلاژن همچنین برای کاهش خطوط صورت نیز استفاده می شود.

سلولیت:

در مطالعه ای برروی تراکم و سطح پوست و سلولیت نیز نشان داده شده که مصرف 2.5 گرم پپتیدهای بیواکتیو کلاژن به مدت 3تا 6 ماه سلولیت را به ترتیب به میزان   % 5.3 و 9% کاهش داده است

کدام کلاژن برای پوست بهتر است؟

کلاژن به عنوان ماده اصلی در پوست در ترکیب با الاستین و هیالورونیک اسید نقش اساسی در حفظ یکپارچگی پوست و خاصیت ارتجاعی و الاستیسیته پوست دارد (2). فراوان ترین کلاژن موجود در پوست کلاژن نوع 1 است (85%) و کلاژن نوع 3 نیز به مقدار کمتر در پوست وجود دارد (15%).

بهترین مکمل کلاژن ایرانی

آیا واقعا اثر گذار است؟

بله مطالعات متعددی نشان داده اند که مصرف کلاژن به ویژه کلاژن هیدرولیز شده کمک بسزایی به جوان سازی پوست می کند اما باید در نظر داشت دوز پیشنهادی کلاژن برای دیدن تغییرات 3 تا 12 گرم کلاژن در روز است و مقادیر کمتر از این میزان که عموما در قرص های کلاژن دیده می شود، صرفا جنبه تجاری داشته و کمکی نمی کند.

معیارهای انتخاب یک کلاژن اثر گذار و بهترین مکمل کلاژن ایرانی کدام است؟

در حل حاضر در میان مکمل های کلاژن موجود در بازار، مکمل ریجنتا داروسازی کارن با اختلاف بهتری نوع کلاژن به ویژه برای پوست می باشد.

آنچه ریجنتا را از سایر مکمل های کلاژن متمایز می کند:

کلاژن استفاده شده در ریجنتا از نوع هیدرولیز است. به عبارتی بهتر و سریع تر جذب می شود و اثربخشی آن بیشتر است. تایپ بندی کلاژن موجود در ریجنتا به گونه است که بیشترین اثربخشی را بر بافت پوست و مفاصل دارد. ریجنتا با همه ویتامین ها محلول در آب و چربی غنی شده است. دوز ویتامین ث موجود در ریجنتا 100% RDA می باشد. ویتامین ث به عملکرد بهتر کلاژن کمک می کند. در ریجنتا از هیچ شیرین کننده ای استفاده نشده است. ریجنتا فاقد هر گونه رنگ افزودنی می باشد(رنگ زرد ریجنتا به دلیل غنی شدن آن با ویتامین های گروه ب می باشد) ریجنتا طعم مطلوبی دارد. (مکمل های کلاژن عموما به دلیل ماهیت کلاژن طعم مطلوبی ندارند اما ریجنتا به گونه ای فرموله شده که مصرف کننده طعم مطلوبی را تجربه کند) دوز کلاژن هیدرولیز شده موجود در ریجنتا، 5 گرم می باشد.

ریجنتا انتخاب اول و همیشگی شما خواهد بود.

لینک مشاهده محصول ریجنتا
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «بهترین مکمل کلاژن ایرانی»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..