مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96

لینک ساز
راهکار جلوگیری از کثیف شدن فرش را بلدید؟

فرش را با چی بشوریم؟

حتما برای‌تان پیش آمده که لکه‌ای روی فرش منزل‌تان بیافتد و بابت آن خیلی ناراحت شوید؛ فرش یک کالای دکوراسیون داخلی گران و لوکس است. بنابراین هیچ کس دوست ندارید فرش منزل یا محل کارش، به خاطر لکه یا کثیفی از قیمت بیافتد. از آنجا که چنین مشکلی، ممکن است برای افراد بسیاری رح دهد؛ در ادامه با هم روش‌های جلوگیری از کثیف شدن فرش را یاد می‌گیریم. سپس بررسی می‌کنیم اگر فرشی کثیف شد؛ بهترین روش شستن آن چیست؟

بهترین روش شستشوی فرش چیست؟

روش‌های جلوگیری از کثیف شدن فرش چیست؟

بهترین روش پیش‌گیری از چرک و کثیف شدن فرش این است که مواد آلاینده را از فرش منزل یا محل کار دور نگاه دارید. یعنی این عوامل:

انواع خوراکی‌ها و آشامیدنی‌های رنگی کودکان نوپا کودکان یا سالمندانی که کنترلی بر یرون‌روی ندارند. کفش آلوده انواع گرد، غبار و آلودگی هوا حیوان خانگی تربیت‌نشده

مطلب پیشنهادی: شستشوی فرش دستباف و ماشینی در سریع ترین زمان

بهترین روش پیشگیری از کثیفی فرش

تمام عوامل آلوده‌کننده فرش که در بالا به آنها اشاره کردیم؛ باید از فرش دور بمانند؛ به عبارتی بهترین روش تمیز نگاه داشتن فرش، جلوگیری از کثیف شدن آن است. با این‌حال چطور می‌توان این عوامل کثیف‌کننده را از فرش دور نگاه داشت؟ یعنی غذا نخوریم؟ اجازه ندهیم، فرزند یا سالمندمان از روی فرش رد شوند؟ راهکارها چیست؟  خیر باید برای جلوگیری از کثیف شدن فرش، فقط کمی دقت کنید.

بهترین شوینده فرش

راهکار 1)  در خانه با کفش راه نروید

کفش آلوده‌ترین شیئی است که ممکن است با فرش تماس پیدا کند. البته در فرهنگ ما درآوردن کفش جلوی در ورودی منزل، بسیار رعایت می‌شود؛ منتهی در 1-2 دهه اخیرف افرادی که به سبک مدرن زندگی می‌کنند؛ در آوردن کفش را عادتی دمده و بی‌فایده می‌دانند.

مشکل چیست؟ هنگامی که چنین افرادی در منزل با کفش تردد کنند؛ آلودگی خیابان یا تمام ساختمان‌هایی که افراد مختلفی در آنها تردد دارند را به منزل وارد می‌‌کنند. به علاوه با همان کفش وارد سرویس بهداشتی عمومی نیز می‌شوند؛ بنابراین کاملا سبب آلودگی کف و فرش منزل می‌شوند. 

مطلب پیشنهادی: انواع فرش کلاسیک، طرح کدام شهر به منازل مدرن می‌خوره؟

راه‌کار چیست؟ اگرچه در کشور ما فرهنگ دراوردن کفش، از قدیم بوده است؛ اما یک نقص بزرگ در این روند هست. آن هم این‌که افرادی که با کفش در منزل راه می‌روند؛ می‌توانند ادعا کنند که تمایلی ندارند، پابرهنه، بر کف جایی راه بروند. برای این منظور ترک‌ها و کره‌ای‌ها راه‌کار جالبی دارند. 

دمپایی مهمان. اگر می‌خواهید در جلوگیری از کثیف شدن فرش موفق عمل کنید. همچنین مهمانان و اعضای خانواده از قانون منزل شما نرنج‌اند؛ در جا کفشی‌تان تعدادی دمپایی مناسب در سایزهای مختلف داشته باشید؛ هنگامی‌که مهمان‌ دارید؛ هنگام خوش‌آمد‌گویی، جلوی پای او بگذارید.

قالیشویی خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

در مهمانی‌های بزرگ چه کنیم؟

هنگامی که تعداد مهمان‌ها بالاست؛ این راه‌کار جلوگیری زا کثیف شدن فرش، جواب نمی‌دهد. هیچ‌کس نمی‌تواند برای چند ده نفر آدم، دمپایی بخرد تا فرش منزلش کثیف نشود. به علاوه، در مهمانی‌های رسمی، کفش جزئی از استایل است. در چنین مواردی می‌توانید این کارها را انجام دهید:

از مهمان‌ها بخواهید، دمپایی روفرشی بیاورند. فرش‌ها را از کف منزل جمع کنید. در صورتی‌که مهمانی نمی‌خواهد قوانین مهمانی شما را رعایت کند، به او پاپوش یا دمپایی بدهید. اگر منزل‌تان موکت است، بعد از اتمام مهمانی‌ از یک قالیشویی آنلاین، درخواست کمک کنید.

مطلب پیشنهادی: فرش ماشینی اسپرت، نکاتی برای خرید

راه‌کار 2) روفرشی بخرید

اگرچه برای جلوگیری از کثیف شدن فرش باید تمام مواد آلوده‌کننده را از آن دور نگاه دارید؛ اما با آلودگی هوا چه می‌شود کرد؟ هرچه‌قدر هم جنس پنجره‌های دوجداره مرغوب باشد؛ باز هم گرد و غبار و دوده در هواپخش است و به مررور زمان، روی فرش می‌نشیند. برای این منظور در بازار انواع روفرشی‌های زیبا موجود‌اند. می‌توانید این روفرشی‌ها را روی فرش بیاندازید که گرد و غبار در بطن تاروپود فرش، وارد نشود. به این ترتیب اگر لازم شد از یک قالیشویی آنلاین خوب کمک بگیرید؛ فرش‌تان چرک‌مُرد نشده است.

تمیز کردن فرش دستباف

راه‌کار 3) به‌طور منظم جاروبرقی بکشید

تعداد از افراد تصور می‌کنند که جاروبرقی کشیدن، تاثیر چندانی در جلوگیری از کثیف شدن فرش ندارد. با این‌حال جاروبرقی روزانه کشیدن فرش، کمک می‌کند، دوده‌ها و گرد و غبار، فرصت نشست روی پرزهای فرش را پیدا نکنند. در مثال اگر ماهی یک‌بار، هفته‌ای یک‌بار جارو برقی بکشید؛ آلودگی‌ها و غبار، زمان نکافی رای ادغام شدن با پرزهای فرش را پیدا می‌کنند. 

مطلب پیشنهادی: آنچه قبل از تهیه فرش اتاق کودک باید بدانیم!

راه‌کار 4) جوش شیرین برای فرش مفید است

توجه کرده‌اید وقتی می‌خواهید کمی به کمر خود استراحت دهید؛ روی فرش دراز می‌کشید اما بوی ضخم، مشمئز‌تان می‌کند. این بود ناشی از فعالیت برخی میکروارگانزیم‌ها است. برای جلوگیری از کثیف شدن فرش باید مراقب بوی آن هم باشید. به این منظور قبل از کشیدن جاروبرقی، کمی جوش‌ شیرین روی فرش بپاشید؛ این ماده قلیایی از فعالیت میکروارگانیزم‌ها جلوگیری می‌کند. بعد از 20-30 دقیقه پا خوردن، جارو برقی بکشید.

روش‌های جلوگیری از کثیف شدن فرش چیست؟ راه‌کار 5) از بین بردن لکه فرش

یکی از مهم‌ترین مواردی که افراد به منظور رفع آن با قالیشویی آنلایم تماس می‌گیرند؛ از بین بردن لکه فرش است. به این منظور بهترین قالیشویی شهرتان را پیدا می‌کنید و از آنها می‌خواهید فرش شما را برای لکه‌گیری ببرند. عده‌ای از افراد وقتی فرش‌شان لک می‌شود، با خودشان می‌گویند، آخر سال به قالیشویی می‌سپاریم که به‌طور حرفه‌ای آن را از بین ببرد. 

مطلب پیشنهادی: فرش مدرن فانتزی؛ کدام گزینه را انتخاب کنم؟

تمام این‌کارها اشتباه است. اگر می‌خواهید لکه از روی فرش‌تان پاک شود؛ در این راهنمای جلوگیری از کثیف شدن فرش، تاکید می‌کنیم؛ لکه را باید بلافاصله پاک کنید. هرچه لکه بیشتر روی فرش بماند و کهنه شود؛ پاک کردن آن دشوارتر خواهد شد. برای این منظور به نکات زیر دقت کنید:

لکه را نسائید زیرا بیشتر در عمق پرزها فرو می‌رود. حلال مناسب لکه را پیدا کنید. حجم ماده لکه را با کارد از فرش بردارید. برای برداشتن مواد مایع دستمال جاذب روی لکه بگذارید تا مواد جذب دستمال شوند.

برق انداختن فرش

راه‌کار 6) رفتار مناسب با کودک، سالمند و حیوان خانگی 

هنگامی که این 3 دسته عزیز، در منزل شما زندگی می‌کنند؛ باید راه‌های جلوگیری از کثیف شدن فرش را ببندید. هیچ‌کس دوست ندارد، بچه‌ای که هنوز گرفتن اشیا در دستش را بلد نیست را دعوا کند که چرا چیزی را روی فرش ریخته است. بسیاری از سالمندان، تعادلی روی بدن خود ندارند و اگر چنین حادثه‌ای اتفاق بیافتد، بسیار شرمنده می‌شوند. حیوانات خانگی نیز، هرچه‌قدر هم تربیت شده باشند؛ واقعا نمی‌دانند، فرش چیست یا آلودگی چیست که بخواهند مراقب رفتار خود باشند. 

مطلب پیشنهادی: قیمت فرش اتاق کودک دخترانه، همه مدل‌های ارزان و گران!

چاره چیست؟ اگر شما هم چنین شرایطی در خانه دارید؛ باید بین عزیزتان و فرش‌تان یک تصمیم جدی بگیرید. فرش مرغوب‌تان را در سالن پذیرایی پهن کنید و اجازه ندهید فرزند نوپا یا حیوان خانگی وارد آن‌جا شوند. در مسیر حرکت روزانه فرد سالمند نیز می‌توانید از فرش‌های ساده‌تر استفاده کنید؛ تا هم احترام او حفظ شود؛ هم لیز نخورد؛ هم اتفاقی نیافتد.

اعلاشویی چیست ؟

چرا استفاده از خدمات قالیشویی مهم است؟

برای جلوگیری از کثیف شدن فرش، 6 نکته مهم را اشاره کردیم؛ با این‌حال تمیز نگاه داشتن فرش به تنهایی سبب بالارفتن عمر فرش نمی‌شود. حتما باید از یک قالیشویی معتبر برای نگهداری و پاکیزگی فرشتان استفاده کنید. امروزه می‌توانید به جای تلفنی به دنبال قالیشویی گشتن، از خدمات قالیشویی آنلاین استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی: خرید فرش اتاق کودک، نکاتی که والدین باید بدانند

بهترین روش شستشوی فرش چیست؟

در یک قالیشویی، متخصصان خبره‌ای حاضر هستند که ابتدا فرش شما را کارشناسی می‌کنند. سپس براساس میزان آلودگی، لکه‌ها و نوع فرش، دستور شستشو را به کارگران می‌دهند. در یک قالیشویی حرفه‌ای انواع مواد، تجهیزات و دستگاه‌های مجهز برای شستشوی فرش موجود است.

تمیز کردن فرش روشن

بهترین شوینده فرش چیست؟

برای شستن فرش می‌توانید از انواع شامپو فرش، سرکه، جوش شرین و بخارشو استفاده کنید.

فرش را با چی بشوریم؟

فرش را اگر در منزل می‌شوید باید از برس یا بخارشو استفاده کنید. همچنین با کمک روش‌های جلوگیری از کثیف شدن فرش، می‌توانید تعداد دفعات شستن فرش را در خانه به حداقل برسانید.

اعلاشویی چیست ؟

هنگامی که از یک قالیشویی آنلاین کمک می‌خواهید؛ می‌توانید درخواست کنید که خدمات اعلاشویی را برای‌تان انجام دهند. این خدمات بسیار کامل است؛ شامل:

شستشو رنگ‌برداری براق کردن رفوگری خشک کردن فرش سپردن فرش به قالیشویی آنلاین 

با توجه به این‌که تعداد قالیشویی‌های تهران و شهرستان‌ها، بسیار زیاد است؛ احتمالا شما برای انتخاب یک شرکت قالیشویی خوب ممکن است دچار سردرگمی شوید. در این شرایط بهتر است از یک قالیشویی آنلاین استفاده کنید.

قالیشویی آنلاین 20درصد تخفیف سراغ دارید؟

قالیشویی آنلاین 20درصد تخفیف سراغ دارید؟

در این صفحه 6 راهکار جلوگیری از کثیف شدن فرش را گفتیم. با این‌حال برای نگهداری از فرش باید سالانه 2 بار، از خدمات قالیشویی حرفه‌ای کمک بگیرید. از آنجا که در سال‌های اخیر رفت‌و‌آمد به قالیشویی و پیدا کردن یک قالیشویی خوب، کار سختی شده؛ می‌توانید از خدمات قالیشویی آنلاین با 20 درصد تخفیف استفاده کنید.

می‌دانستید نی‌نی‌بان یک سرویس ویژه مد و دکوراسیون دارد که روزانه کلی مطالب کاربردی برای شما خوانندگان عزیز، منتشر می‌کند؟

مطالب پربازدید  و پیشنهادی نی‌نی‌بان
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «راهکار جلوگیری از کثیف شدن فرش را بلدید؟»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..