مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96

لینک ساز
فیلم| چرا باید مدارس را باز کنیم؟/ هشدار درباره رشد اجتماعی و بی‌انگیزه شدن دانش‌آموزان

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، ضرورت بازگشایی مدارس صرف نظر از اٌفت شدید یادگیری دانش‌آموزان که تا به امروز بارها درباره آن صحبت شده است، به لحاظ آسیب به سلامت جسمی، روانی و رشد اجتماعی دانش‌آموزان حائز اهمیت است.

علاوه بر کیفیت پایین یادگیری در آموزش مجازی، خانه نشینی و دور شدن از همسالان، مهارت‌های اجتماعی دانش‌آموزان را دچار آسیب کرده است. کارکرد مدرسه صرفاً آموزش دروس نیست بلکه در تعامل با همسالان است که مهارت‌های مهمی همچون کارگروهی، نوع‌دوستی، صبر، مدارا، کمک به دیگران و... فراگرفته می‌شود.

از سوی دیگر حضور بدون کنترل دانش‌آموزان در فضای مجازی که محیط امن برای کودکان و نوجوانان فراهم نیست، آسیب‌های بسیاری را به همراه دارد و در برخی موارد روانشناسان نسبت به بلوغ زودرس کودکان هشدار می‌دهند.

در فیلم زیر دکتر امین رفیعی‌پور روانشناس و معاون آموزش سازمان نظام روانشناسی و مشاوره درباره تبعات ادامه تعطیلی مدارس، حضور بدون محدودیت کودکان در فضای مجازی و بی‌انگیزگی دانش‌آموزان به تحصیل و بازگشت به مدرسه هشدارهایی را به خانواده‌ها می‌دهد.

تعطیلی مدارس , مدارس دولتی , دانش‌آموزان ,

انتهای پیام/
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «فیلم| چرا باید مدارس را باز کنیم؟/ هشدار درباره رشد اجتماعی و بی‌انگیزه شدن دانش‌آموزان»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..