مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96

لینک ساز
اسلام آبرو و شخصیت ما است / ظرفیت‌های نهفته کشورهای اسلامی را شکوفا کنیم

عفت شریعتی نماینده مجلس

به گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، عفت شریعتی نماینده مجلس شورای اسلامی در دومین نشست از سلسله نشست‌های سی و پنجمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی، ضمن عرض تبریک به مناسبت میلاد رسول گرامی اسلام(ص) و هفته وحدت گفت: آرزومندیم اسلام راستین محمدی (ص) جهانشمول شود.

وی اظهار کرد: ما مسلمانان جهان، امت واحده هستیم و در پرتوی وحدت و همدلی و همراهی، عظمت اسلام راستین را به جهانیان نمودار خواهیم ساخت؛ از آغاز دمیدن خورشید نورانی اسلام تا امروز که سال 1400 شمسی است، شاهد برتری تمام موازین فرهنگی اسلام واقعی در جهان هستیم.

شریعتی افزود: مطمئنا دشمنان جهان اسلام کما فی السابق از فتنه‌های خود دست بر نخواهند داشت، اما راهی به جایی نخواهند برد و عظمت اسلام انشاء الله جهانشمول خواهد بود و ما در این عرصه و زمان خاص باید با همدلی و وحدت و همراهی نمودار زیبایی و والایی اسلام راستین باشیم.

وی ادامه داد: بر جامعه جهانی پوشیده نیست که نظام سلطه و دشمنان اسلام و جهان اسلام چه فتنه‌هایی را به وجود آورده‌اند و در حال پیگیری فتنه‌های خود در افغانستان، یمن، فلسطین، سوریه، لبنان و ...هستند.

شریعتی با بیان این مطلب گفت: کشورهای مسلمان ضربه‌های فراوانی از توطئه‌گران بین‌المللی و نظام سلطه و منافقین و استکبار بین‌المللی و اسرائیل غاصب خورده‌اند، اما نشان داده‌اند با همراهی و همدلی عظمت اسلام را رقم خواهند زد و همراهی‌ها و همدلی‌ها برای رسیدن به تمدن نوین جهان اسلام که مقام عظمای ولایت در برنامه گام دوم فرمودند، ادامه خواهد داشت.

وی تأکید کرد: ما امروز باید به برکت قرآن و عترت و سنت پیامبرعظیم الشأن اسلام(ص)، برای عظمت و شکوه اسلام راستین هیچ کوتاهی نداشته باشیم؛ اسلام آبرو و شخصیت ما است.

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: ما باید از عواملی که خدای ناکرده در جهت وحدت جامعه اسلامی خلل ایجاد می کنند، پرهیز کنیم و در این عصر خاص که آیینه عظمت اسلام در جهان روشنگری خودش را نشان داده و می دهد، ظرفیت‎های بارز و نهفته ای که در کشورهای اسلامی وجود دارد را شکوفا کنیم.

وی تأکید کرد: ما باید برای تحقق اهداف اسلام راستین، همه با هم همدل باشیم؛ این یک واقعیت مسلم است که از زمان پیامبر عظیم الشان اسلام(ص) تا به امروز به همت مسلمانان، به همت شهیدان جهان اسلام و به همت تمامی کسانی که زندگی جهادگرانه داشتند، اسلام راستین در جامعه بشری خودش را نشان داده است که پایه اسلام راستین، عدالت محوری و بر مسیر حق و حقیقت بودن است.

شریعتی اظهار کرد: زندگی سعادتمندانه و مؤمنانه در گروی عملکرد مؤمنانه و صحیح زن ومرد است؛ همه امت واحده ای هستیم و این امت واحده باید عظمت دین مبین اسلام؛ عظمت قرآن و عترت و سنت پیامبر(ص) را برای جامعه تبیین کند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد، شاهد به اوج رسیدن جهان اسلام در جهت تمدن نوین اسلامی باشیم.

انتهای پیامپیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «اسلام آبرو و شخصیت ما است / ظرفیت‌های نهفته کشورهای اسلامی را شکوفا کنیم»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..