مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96

لینک ساز
خاطرات آیت الله هاشمی رفسنجانی، ۴ مهر ۱۳۷۷: [حسام‌الدین] آشنا، معاون وزیر اطلاعات، تلفنى‌گفت، اگر صلاحیت آقای خویینى‌ها قبول نشود، ممکن است جناح چپ، انتخابات را تحریم کنند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

خاطرات آیت الله هاشمی رفسنجانی، ۴ مهر ۱۳۷۷: [حسام‌الدین] آشنا، معاون وزیر اطلاعات، تلفنى‌گفت، اگر صلاحیت آقای خویینى‌ها قبول نشود، ممکن است جناح چپ، انتخابات را تحریم کنندخاطرات روزنوشت مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی در سال ۱۳۷۷، هرشب در «انتخاب» منتشر می‌‌شود. پیشتر، خاطرات ایشان از سال ۵۸ تا ۷۶ در سرویس تاریخ «انتخاب» به صورت روزانه پوشش داده شده است.

در رسانه‌هاى خارجى، بحث زيادى در مورد عقب‌نشينى ايران در مسأله سلمان رشدى، همراه با ستايش از آقاى [سیدمحمد] خاتمى، [رییس‌جمهور]، مطرح است. آقاى [سیدکمال] خرازى، [وزیر امورخارجه]، از نيويورك تلفن‌كرد وگفت، ايران همان مواضع سابق دولت را تكرار كرده و امتيازى نداده و سروصداى غربى‌ها، براى توجيه كار خودشان است. از عكس‌العمل داخلى كه روزنامه جمهورى اسلامى شروع كرده، نگران است.

آقاى [مهدی] كروبى، [دبیرکل مجمع روحانیون مبارز]، تلفن‌كرد و گفت، مطلع شده شوراى نگهبان، صلاحيت آقاى [سیدمحمد] موسوى‌خویينى‌ها، [برای نامزدی در انتخابات مجلس خبرگان] را رد كرده و با توجه به ردشدن جمعى ديگر از همفكرانشان و عدم شركت بعضى ديگر در امتحانات، اگر وضع اين باشد، ممكن است جناح ايشان، نتوانند در انتخابات شركت كنند و اكنون هم به زحمت مى‌توانند، گروه‌هاى همسو را قانع كنند. عصر هم آقاى [حسام‌الدین] آشنا، معاون وزير اطلاعات، تلفنى‌گفت، اگر صلاحيت آقای خویينى‌ها قبول نشود، ممكن است جناح چپ، انتخابات را تحريم‌ كنند.

[آقای سیدمعظم علی]، سفير بنگلادش، براى خداحافظى آمد و از كمك‌ها به توسعه روابط تشكركرد. عصر مصاحبه‌اى با راديو، دربارة هشت سال دفاع مقدس داشتم. پس از مصاحبه، جهت عوض‌كردن جاى مصاحبه براى تلويزيون، هنگام نشستن روى صندلى جديد كه عقب برده بودند، به زمين افتادم، ولى به خيرگذشت. مى‌خواستند دربارة مسأله [سلمان] رشدى و موضع جديد دولت و تبليغات غربى‌ها هم مصاحبه كنند كه به وقت ديگرى موكول‌ كردم.

آقاى [محمدرضا] نورى شاهرودى، [سفیر ایران در عربستان سعودی] آمد. شكايت داشت از روزنامه رسالت كه به عربستان و شخص اميرعبدالله [ولیعهد] حمله‌ كرده است؛ با توجه به موضع خوب عربستان و شخص امير [عبدالله] و اخراج‌ كاردار طالبان در عربستان، اين‌ كار را ناشايست مى‌داند؛ گفتم تذكر مى‌دهم. گفت، در حج آينده، ده هزار سهميه‌اى كه با خواست من اضافه شده بود، حفظ مى‌شود.

آقاى دكتر [محمدعلی] نجفى، [رییس سازمان برنامه و بودجه] و آقاى [مسعود] نيلى از سازمان برنامه آمدند. گزارش‌ كسر بودجه، مسایل جارى و سال آينده را دادند. امسال حدود ده هزار ميليارد تومان، كم دارند كه بناست از طريق پيش‌فروش نفت و پيش‎فروش حج و مابه‌التفاوت‌ها و اوراق مشاركت، حدود هزار ميليارد تومان تأمين شود و بقيه را بايد از بانك مركزى قرض‌كنند و يا با استقراض ارز از خارج و تبديل به ريال، تأمين‌كنند. مشكلات كار و تورم احتمالى را و نيز مشكلات بيشتر در سال آينده در صورت عدم اصلاح قيمت نفت را گفتند. براى سياست‌هاى كلى برنامه سوم مذاكره شده. قرار شد، براى تنظيم آن در مجمع تشخيص مصلحت، همكارى‌كنند.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «خاطرات آیت الله هاشمی رفسنجانی، ۴ مهر ۱۳۷۷: [حسام‌الدین] آشنا، معاون وزیر اطلاعات، تلفنى‌گفت، اگر صلاحیت آقای خویینى‌ها قبول نشود، ممکن است جناح چپ، انتخابات را تحریم کنند»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..