مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96

لینک ساز
ترس کشاورزان آمریکایی از یک نوع مگس خالدار

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، وجود نوعی حشره در برخی نقاط آمریکا منجر به قرنطینه کشاورزان شده است.

مگس فانوس خالدار (Lycorma delicatula)، هفت سال پیش به ایالات متحده و سال گذشته به شهر نیویورک رسید. این حشره با تغذیه از شیره بیش از 70 گونه گیاهی زندگی می‌کند و آنها را مستعد بیماری کرده و  باعث تخریب سایر عناصر طبیعی می‌شود.

نیویورک تایمز گزارش کرده است که این حشرات بلافاصله در لیست تحت تعقیب محیط‌بانان محلی قرار گرفتند.

رونیت بندوید وال؛ مدیر باغبانی باغ گیاه شناسی بروکلین  می‌گوید: هیچ موجودی نمی‌تواند در طبیعت با آنها مبارزه کند و هیچ سموم آلی برای از بین بردن آنها وجود دارد، بنابراین اگر یکی از آنها را مشاهده کردید آن را له کنید.

در پنسیلوانیا  موضوع آنقدر جدی شده که دستور قرنطینه و درمان در برابر آسیب‌های این حشره خالدار را صادر کرده‌اند. جریمه و حتی مجازات احتمالی کیفری برای کسانی که از پرتوکل‌های اعلام شده تخطی کنند، در نظر گرفته شده است.

دپارتمان کشاورزی ایالت نیویورک با توجه به علاقه مگس فانوس دریایی به انگور و همه خطرات ناشی از آن برای تاکستانها  از مردم خواسته که فراتر از مقابله با این حشره رفته و عملیات شناسایی را نیز انجام دهند.

این دپارتمان در توصیه‌ نامه‌ای از مردم خواسته «وقتی به نمونه‌ای برخورد کردند یک نمونه از آن را جمع آوری کنند، آن را در کیسه‌ یا شیشه‌ای قرار دهند، سپس با اشاره به "خیابان" و محل مشاهده این جانور، آنرا تحویل بخش های مربوطه دهند.

طبق بررسی های انجام شده هنوز خبری از وجود این حشره در منطقه آسیا مشاهده نشده است.

انتهای پیام/

 
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «ترس کشاورزان آمریکایی از یک نوع مگس خالدار»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..