مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96

لینک ساز
سعید محمد؛ از درگیری با مافیای مناطق آزاد تا معامله با آنها

آیا تغییرات در مناطق آزاد کشور، ظاهری خواهد بود؟

گروه اقتصادی: انتصاب «سعید محمد» به سمت دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور، افق هایی از امید را پیش روی جماعت حزب اللهی و انقلابی باز کرده است.

به گزارش بولتن نیوز، در واقع سابقه اجرایی سعید محمد در قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در کنار رویکرد انتخابی وی در ایام کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری در حمایت از آرمان های انقلاب و انگیزه های انقلابی جهت احیا ارزش ها دلیلی بر امیدواری اقشار حزب اللهی به ایشان برای ایجاد تغییرات ایجابی در ذیل سمت و مدیریت تازه اش می باشد.

با این حال درز برخی از اخبار پیرامون محمد موجب نگرانی هایی شده است. بطوریکه در ذیل اخبار منتشر شده از عناوینی چون زد و بند یا باج دهی محمد به کارگزاران استفاده شده است. در واقع براساس آنچه گزارش شده است محمد در ازای خرید و دریافت حمایت کارگزارانی ها، قول انتصاب «عبدالرحیم کردی» مدیر عامل منطقه آزاد چابهار را به عنوان مدیر عامل منطقه آزاد چابهار و «احمد علی موهبتی» که سابقه استانداری سیستان و بلوچستان را در کارنامه خود دارد را به سمت مدیر عامل منطقه آزاد چابهار را داده است.

در حقیقت انتشار این اخبار و حواشی پیرامون آن ولو به قیمت کذب بودن آن می تواند روند مدیریت محمد را در سمت جدیدش با مشکل روبرو کند. اگرچه آنچه در این باره مسئله است طرح مسئله مذکور یعنی ارتباط محمد و کارگزارانی هاست، اما با این حال راه حل اول و آخری که در این باره وجود دارد رونمایی و اکران عمومی محمد از برنامه هایش می باشد. بطوریکه وی با این اقدام خواهد توانست با یک تیر دو نشان مهم را بزند: اول آسوده کردن خیال انقلابی ها از این مسئله که وی به تعهدات انقلابی و آرمان های عمومی آن پایبند و مقید است و آن را وجه معامله و مصالحه هیچ چیزی نخواهد کرد. دوم اینکه با این اقدام خود خواهد توانست نه تنها حواشی را پیرامون خود بزداید بلکه پیوندی که از آن نام (میان محمد و کارگزارانی ها)برده می شود کن فیکون اعلام کند و از بدنامی کارگزاران و رویه های فاشیستی آنها در عرصه مدیریت، اقتصاد و سیاست خود را دور سازد. در واقع این اقدام محمد خواهد توانست او را رویین تن از وقایعی که بعدها می توانند برای او به عنوان چالش ایجاد شوند محافظت کند.

واقعیت امر این است که سعید محمد با مدیریت عدم اتکا و اعتماد به روابط سیاسی و بده و بستان های رواج یافته در حوزه اداری کشور خواهد توانست سد محکمی در برابر آنچه باشد که امروز در حوزه مناطق آزاد شاهد آن هستیم. در واقع محمد با سوابقی که در حوزه مدیریتش دارد می تواند نه تنها روند صادرات را قانونمند کند بلکه با رویکرد فسادزدایی، پای دلالان و مافیاهایی که در این سال ها در این عرصه رشد کرده و در حال ریشه دواندن هستند از این حوزه کوتاه کند و سامان را به این عرصه بازگرداند.

در مجموع باید این نکته را به آقای سعید محمد یاد آور شد که کارها و عملکردهای ایشان از امروز دیگر تنها به حلقه های اول و دوم و ... ایشان مربوط نمی شود بلکه اولاً همه چیزبسته و وابسته به جریان انقلاب است و پای آن نوشته می شود. ثانیاً ایشان باید احیاکننده امید در دل حزب اللهی ها و جوانان انقلابی باشد همانگونه که آنها از انتصاب ایشان خرسند شدند. از این رو باید در مراودات و تعاملاتشان علاوه بر اقداماتشان(در ذیل گرایشات سیاسی نه انقلابی)، محتاط تر و حزم اندیش تر عمل کنند. ثالثاً آقای محمد نباید فراموش کنند که تمام اقدامات و حتی ملاقات های کاری ایشان زیر ذره بین منتقدان و مخالفان و حتی قشر انقلابی – حزب اللهی خواهد بود از این رو نباید بهانه دست مخالفان بدهد و جریان انقلاب را نسبت به خود ناامید کنند.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «سعید محمد؛ از درگیری با مافیای مناطق آزاد تا معامله با آنها»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..