مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96

لینک ساز
نمایشگاه سراسری با &#16

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج، امروز همزمان با دومین روز از هفته دفاع مقدس نمایشگاهی از آثار هنرمندان کارتونیست کشور در محل گالری سوره پردیس سینمایی بهمن سنندج با حضور جمعی از مسئولین وهنرمندان افتتاح و در معرض بازدید علاقه مندان قرارگرفت.

سرتیپ دوم پاسدار علیرضا مدنی جانشین سپاه بیت المقدس استان کردستان پس از بازدید از این نمایشگاه در سخنانی هنر متعهد را از دستاوردهای انقلاب و دفاع مقدس در ایران دانست وگفت: هنری ماندگار است که بتواند متعهدانه بازتاب مسائل مهم جامعه باشد.

مدنی توجه به حجاب و عفاف در جامعه را از مهمترین موضوعات عنوان کرد و ادامه داد: یکی از مهمترین اهداف شهدای انقلاب حفظ حریم و پاسداری از ارزش های اسلامی بوده که در این نمایشگاه هنرمندان، متعهدانه در قالب هنر کارتون و کاریکاتور این دغدغه عمومی جامعه را منعکس کرده اند.

او با قدردانی از سازمان بسیج هنرمندان و حوزه هنری استان کردستان در برپایی این نمایشگاه گفت: آثار به تصویر در آمده که حاصل نگاه ریزبین هنرمندان به موضوع حجاب و عفاف است بیننده را به خوبی درگیر خود کرده و تلنگری است نسبت به ضرورت هوشیاری در خصوص این موضوع و پاسداری از حریم اجتماعی که باید مورد توجه تمامی مردم و مسئولین قرار گیرد.

 رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان نیز در این مراسم اظهار کرد: هنرمندان در دوران دفاع مقدس با هنر آفرینی خود در بخش های مختلف نقش بسیار مهمی را در انتقال رشادت های رزمندگان دوران دفاع مقدس به جامعه و ایجاد شور حماسی ایفاء کردند.

امین مرادی ادامه داد: ساخت فیلم هایی با موضوع جنگ و ایجاد ژانر جدیدی تحت عنوان ژانر دفاع مقدس در کنار ساخت مستندهایی بسیار ارزشمند از جمله آثار به یاد ماندنی شهید آوینی و ورود نقاشان ، شاعران و داستان نویسان به این عرصه زمینه خلق آثار ماندگاری گردیده که بخش بسیار مهمی از تاریخ هنر انقلاب را تشکیل می دهد.

او افزود: بعد از دوران جنگ تحمیلی نقش هنرمندان بسیار پررنگ تر شد که نمونه آن ثبت، ضبط و انتشار وقایع و رخدادهای واقعی جنگ تحمیلی به نسل های آینده بود تا ضمن جلوگیری از تحریف، زمینه ماندگاری این قهرمانی ها نیز فراهم گردد.

سرهنگ علی عباس داودنیا رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان کردستان نیز در این مراسم اظهار کرد: این نمایشگاه برگزیده ای از جشنواره کشوری حجاب وعفاف است که در آن 40 اثر برتر این جشنواره از هنرمندان کارتونیست کشور از امروز پنجشنبه تا پایان هفته دفاع مقدس در دو نوبت صبح وعصر در معرض نمایش عموم قرار گرفته است.

داودنیا با تقدیر از همراهی و حمایت همیشگی حوزه هنری استان کردستان از برپایی نمایشگاه های آثار هنرمندان متعهد و انقلابی در مجموعه پردیس سینمایی بهمن اظهار کرد: حوزه هنری انقلاب اسلامی مأمنی برای نقش آفرینی هنرمندان متعهد بوده و سازمان بسیج هنرمندان نیز به صورت مشترک اقدام به برگزاری برنامه های هنری با این نهاد انقلابی کرده است.

پردیس سینمایی بهمن سنندج یک الگوی ملی است

جانشین سپاه بیت المقدس کردستان در ادامه در بازدید از بخش های مختلف پردیس سینمایی بهمن سنندج گفت: اقدامات صورت گرفته در این پردیس سینمایی به عنوان یک الگوی مدیریتی در سطح کشور باید مطرح شود.

مدنی گفت: وجود این مکان و اقدامات صورت گرفته درآن مؤید این موضوع است که با کار جهادی و مدیریت صحیح می توان کارهای بزرگ و ماندگاری را به ثبت رساند.

او گفت: استفاده بهینه از امکانات و بکارگیری توان متخصصین و کارشناسان بومی و هزینه کرددرست منابع در این مجموعه شایسته قدردانی است.

جانشین سپاه بیت المقدس کردستان این پردیس را یک زیر ساخت مهم فرهنگی با امکانات متنوع عنوان کرد وگفت: کار در این مجموعه ثابت کرده است که درصورت وجود عزم و تعهد و روحیه انقلابی در میان مدیران و دست اندرکاران ضمن جهش در مسیر توسعه و آبادانی، رضایت مردمی را نیز می توان بدست آورد.

مدنی با قدردانی از همت والای رئیس حوزه هنری استان کردستان گفت: کارهایی که حوزه هنری در استان انجام داده است بسیار ارزشمند است و مردم هم قطعا این تلاش ها را دیده و قدردان زحمات هستند.

انتهای پیام/م
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «نمایشگاه سراسری با &#16»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..