مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96

لینک ساز
تصویب لایحه کمک ۱میلیارد دلاری به گنبد آهنین در مجلس آمریکا

آفتاب‌‌نیوز :

قانون تخصیص اعتبارات تکمیلی سامانه گنبد آهنین روز پنجشنبه در مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شد و اکنون در راه سنا است.

به گزارش روزنامه جروزالم پست، پس از مخالفت برخی نمایندگان با اختصاص این کمک‌ها و تهدید آن‌ها به عدم تصویب لایحه قانون بودجه دولت، لایحه جداگانه‌ای به صحن مجلس نمایندگان آمریکا رفت و به تصویب رسید.

بر اساس این لایحه، یک میلیارد دلار اعتبار اضافی به وزارت دفاع اختصاص می‌یابد تا آن را برای تهیه سیستم دفاعی گنبد آهنین در اختیار رژیم اسرائیل جهت مقابله با تهدیدات موشکی کوتاه برد قرار می دهد.

این لایحه اکنون رویه مشابهی را در سنا طی می کند و در صورت تصویب در سنا برای تبدیل شدن به قانون باید به امضای جو بایدن رییس جمهوری آمریکا برسد.

به گزارش سرویس تحقیقات کنگره، از نوامبر ۲۰۲۰ ایالات متحده ۱.۶ میلیارد دلار برای سامانه‌های گنبد آهنین، هزینه های تولید مشترک و تعمیر و نگهداری عمومی به تل آویو اختصاص داده بود.

نفتالی بنت نخست وزیر رژیم صهیونیستی رای گیری کنگره درباره بودجه گنبد آهنین را یک "پاسخ طنین انداز" به منتقدان نسبت به حمایت آمریکا از اسرائیل دانست.

پس از جنگ ۱۱ روزه در اردیبهشت ماه بین نیروهای مقاومت و رژیم صهیونیستی بسیاری نسبت به عملکرد بد سامانه‌های گنبد آهنین و هزینه تراشی‌های این سامانه ضد هوایی انتقاداتی را مطرح کردند.

گفته می‌شود که هزینه شلیک هر موشک رهگیری از این سامانه معادل ۱۰ هزار دلار است و رژیم صهیونیستی از پس هزینه‌های آن به تنهایی بر نمی‌آید.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «تصویب لایحه کمک ۱میلیارد دلاری به گنبد آهنین در مجلس آمریکا»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..