مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96

لینک ساز
کاهش ۸۱ درصدی آب در ایستگاه هیدرومتری ماربره دورود

به گزارش خبرآنلاین لرستان، سرپرست منابع آب شهرستان دورود در جلسه شورای حفاظت از منابع آب این شهرستان با ارائه گزارش کاملی از وضعیت نگران کننده منابع آبی افزود :حجم رواناب در ایستگاه هیدرومتری ماربره دورود نسبت به مرداد ماه سال آبی گذشته ۶۳ درصد و نسبت به متوسط طول دوره آماری ۸۱ درصد کاهش داشته است.

خانم شاددل بیان کرد : با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر ادامه وضعیت خشکسالی و کاهش نزولات جوی در سال آبی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ و افت شدید آبهای زیرزمینی و سطحی و کاهش حجم رواناب و به تبع آن کاهش حجم مخزن ذخیره در پشت سد مروک، در حال حاضر حجم سدبه کمترین مقدار خود ۲۰ میلیون متر مکعب رسیده است، در حالیکه این مقدار در مدت مشابه سال قبل ۳۴ میلیون مترمکعب بوده و ۴۲ درصد کاهش را نشان می دهد.

سرپرست منابع آب دورود خاطر نشان کرد : با توجه به این بحران رها سازی آب از سد مروک برای سال آبی پیش رو غیر ممکن است و کشاورزان از کشت محصولات بهاره به میزان زیاد و عدم رعایت الگوی کشت جلوگیری کنند. همچنین به منظور حفاظت از منابع آب شهرستان دورود از هرگونه اضافه برداشت و حفر چاه غیرمجاز جلوگیری و با متخلفین برابر قانون برخورد خواهد شود .

سرپرست منابع آب دورود یادآور شد : از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا کنون در شهرستان دورود ۱۱ دستگاه حفاری غیرمجاز توقیف، ۵حلقه چاه غیرمجاز پر و ۷حلقه چاه با برداشت غیر مجاز به مراجع قضایی جهت اخذ حکم معرفی شده و تاکنون حکم مسدود کردن ۶۰ حلقه چاه صادر شده است.

46
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «کاهش ۸۱ درصدی آب در ایستگاه هیدرومتری ماربره دورود»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..