مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96

لینک ساز
مقام روس در واکنش به عضویت ایران در سازمان شانگهای: خبرهای خوب؛ ایران باید نقش مهمی در بهبودی اوضاع منطقه ازجمله با احیای برجام ایفاء کند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: «میخاییل اولیانوف» نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین، عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای خبر بسیار خوب و خوشایند در مناسبات بین المللی خواند.

میخائیل اولیانوف روز شنبه در توئیتی در مورد عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای نوشت: خبرهای خوب و بسیار خوشایند: در روابط بین المللی، حقوق و فرصت های جدید با مسوولیت ها و تعهدات جدید همراه می شود.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی ایران باید نقش مهمی در بهبودی اوضاع منطقه ازجمله با احیای کامل برجام ایفاء کند.

وی افزود: وزیر امور خارجه ایران اعلام کرد که این عضویت راهبردی تاثیر مهمی بر روند همکاری جامع ایران مطابق با سیاست در مورد تعامل با همسایگانش و کشورهای آسیایی می گذارد.

به گزارش ایرنا، در پایان بیست و یکمین نشست سران سازمان شانگهای که در دوشنبه پایتخت تاجیکستان برگزار شد، سران ۸ کشور عضو اصلی سازمان، نظر موافق خود را با تبدیل عضویت جمهوری اسلامی ایران از عضو ناظر به عضو اصلی اعلام و اسناد مربوط به آن را امضا کردند.

بر این اساس فرآیند فنی تبدیل عضویت ایران به عنوان یکی از اعضای اصلی سازمان آغاز شده و کشورمان از این پس به عنوان عضو اصلی این سازمان مهم منطقه ای با کشورهای عضو همکاری و تعامل خواهد داشت.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «مقام روس در واکنش به عضویت ایران در سازمان شانگهای: خبرهای خوب؛ ایران باید نقش مهمی در بهبودی اوضاع منطقه ازجمله با احیای برجام ایفاء کند»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..