مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96

لینک ساز
هشدار سازمان ملل: وضعیت انسانی در افغانستان همچنان وخیم است/ افغانستان نیاز به حمایت فوری جامعه جهانی دارد

کمیسر عالی پناهندگان سازمان ملل متحد با بیان اینکه افغانستان نیاز به حمایت فوری جامعه جهانی دارد، نسبت به پیامدهای جهانی بحران انسانی در این کشور هشدار داد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، فیلیپو گراندی گفت: وضعیت انسانی در افغانستان همچنان وخیم است.

وی افزود: در صورت فروپاشی خدمات عمومی و شرایط اقتصادی در افغانستان، ما شاهد رنج، بی ثباتی و آوارگی بیشتر در داخل و خارج از افغانستان خواهیم بود.

کمیسر عالی پناهندگان سازمان ملل متحد اضافه کرد: بنابراین جامعه جهانی باید برای جلوگیری از وقوع بحران انسانی به مراتب بزرگتر که نه تنها پیامدهای منطقه ای بلکه جهانی نیز خواهد داشت، با افغانستان وارد گفت وگو شود.

گراندی گفت: حتی پیش از به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان، بیش از ۱۸ میلیون افغان یا به عبارت دیگر نیمی از جمعیت این کشور نیازمند کمک های بشردوستانه بودند.

آمریکا پس از به قدرت رسیدن طالبان، تقریباً ۹ میلیارد دلار از دارایی‌های خارجی دولت افغانستان را مسدود کرد. واشنگتن و متحدانش در حالی که دولت طالبان را به رسمیت نشناخته‌اند، از آزاد کردن این دارایی خودداری کرده‌اند.

طالبان در ۱۵ اوت (۲۴ مرداد) با سقوط کابل قدرت را در اختیار گرفت. این گروه ابتدا وعده داد که دولت فراگیر تشکیل دهد و مخالفان سابق را مورد عفو عمومی قرار دهد، اما بسیاری از افغان ها از حاکمان جدید خود بیمناکند.

دنیا به دقت نظاره گر است که چطور افغانستان تحت حاکمیت طالبان ممکن است با اولین باری که این گروه در سال های ۱۹۹۰ قدرت را در دست گرفت، فرق داشته باشد.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «هشدار سازمان ملل: وضعیت انسانی در افغانستان همچنان وخیم است/ افغانستان نیاز به حمایت فوری جامعه جهانی دارد»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..