مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96

لینک ساز
شرایط پذیرش در تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان چگونه خواهد بود؟

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، پذیرش در دانشگاه فرهنگیان صرفا از طریق ثبت نام کنکور سراسری انجام می‌شود و داوطلبانی که موفق به کسب حدنصاب نمره و تراز لازم شوند، می‌توانند هنگام انتخاب رشته کنکور سراسری، دانشگاه‌های فرهنگیان را نیز جزو اولویت‌های خود قرار دهند.

پذیرفته شدگان در نتایج نهایی دانشگاه فرهنگیان معمولا در مهر ماه اقدام به ثبت نام در دانشگاه محل قبولی خود می نمایند. دانشگاه فرهنگیان به بررسی ظرفیت های خالی خود پرداخته و از طریق برگزاری تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان، این ظرفیت های خالی را از میان داوطلبان واجد شرایط تکمیل می‌کند.

پس از اعلام نتایج کنکور سراسری ممکن است بسیاری از داوطلبان واجد شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان  مورد پذیرش قرار نگرفته و یا علی رغم کسب رتبه و تراز لازم، در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی قبول نشده باشند. این دسته از متقاضیان می‌توانند در فرصتی که تحت عنوان تکمیل ظرفیت در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد، شانس خود را بار دیگر برای تحصیل در دانشگاه‌های مذکور امتحان کنند.

بنابراین داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت کرده و در جلسه آزمون حضور داشتند در صورت دارا بودن شرایط دانشگاه فرهنگیان مندرج در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری، حق شرکت در تکمیل ظرفیت این دانشگاه را دارند.

داوطلبان برای اینکه بتوانند انتخاب رشته خود در مرحله تکمیل ظرفیت انجام بدهند، باید دفترچه تکمیل ظرفیت این دانشگاه را دریافت کنند. 

داوطلبان واجد شرایط در صورت برگزاری تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۰ می توانند پس از بررسی رشته محل های ارائه شده در دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان در مهلت مقرر به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کنند و با توجه به رشته امتحانی خود برای ثبت نام اقدام کنند.

شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان

دارا بودن حداقل نمره علمی کل ۶۵۰۰ و بالاتر 

داشتن حداکثر سن ۲۴ سال تمام در بدو ورود به دانشگاه ( ۱۳۷۵/۷/۱ به بعد) .

داشتن حداقل معدل کل ۱۴ در دوره متوسطه ی دوم ( پایه های دهم ، یازدهم و دوازدهم)

بیشتر بخوانید

انتهای پیام/
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «شرایط پذیرش در تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان چگونه خواهد بود؟»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..