مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96

لینک ساز
آخرین آمار واکسن کرونا در ایران تا بیست و چهارم شهریور

تزریق عمومی واکسن کرونا مهمترین راهکار پیشگیری از همه گیری این ویروس محسوب می شود. ایران از جمله کشورهای تولیدکننده واکسن کرونا است، اما با توجه به تاخیر در تولید انواع واکسن کرونا ایرانی، همچنان نیاز به واردات واکسن کرونا در کشورمان احساس می شود. همچنین باید توجه داشت که کند پیش رفتن روند تامین و تزریق عمومی واکسن کرونا در ماه های گذشته منجر به بروز موج پنجم کرونا در کشورمان شده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، تا امروز در مجموع 49 میلیون و 876 هزار و 806 دُز واکسن کرونا وارد ایران شده است که از این مقدار 30 میلیون و 390 هزار دُز توسط جمعیت هلال احمر، 18 میلیون و 523 هزار و 806 دُز توسط وزارت بهداشت و 963 هزار دُز نیز توسط بخش خصوصی وارد کشورمان شده است.

40 میلیون و 729 هزار و 596 دُز از واکسن های وارداتی مربوط به واکسن سینوفارم چین، یک میلیون و 45 هزار دُز مربوط به واکسن اسپوتنیک وی روسیه، 125 هزار دُز مربوط به واکسن بهارات هند و 7 میلیون و 977 هزار و 210 دُز نیز مربوط به واکسن آسترازنکاست که از کشورهای ژاپن، کره جنوبی، ایتالیا، روسیه، چین و اتریش وارد ایران شده است.

در بین واکسن های ایرانی تا کنون فقط سه واکسن برکت، پاستور و فخرا مجوز اضطراری مصرف عمومی خود را از سازمان غذا و دارو دریافت کرده اند که از این بین، تا امروز 5 میلیون و 200 هزار دُز واکسن برکت و 120 هزار دُز واکسن پاستور تحویل وزارت بهداشت داده شده، ولی هنوز تعداد قابل توجهی واکسن فخرا تحویل وزارت بهداشت داده نشده است.

تا ساعت 14 روز گذشته، به 25 میلیون و 93 هزار و 784 نفر معادل 30 درصد جمعیت کشور حداقل یک دُز واکسن کرونا تزریق شده است، اما فقط 12 میلیون و 772 هزار و 767 نفر معادل 15.3 درصد جمعیت کشور هر دو دُز واکسن کرونای خود را دریافت کرده اند.

در 24 ساعت منتهی به ساعت 14 دیروز، یک میلیون و 229 هزار و 203 دُز جدید واکسن کرونا به ایرانیان تزریق شد و آمار کامل واکسیناسیون به 37 میلیون و 866 هزار و 551 دُز رسید.

میانگین سرعت روزانه تزریق واکسن کرونا در 23 روز ابتدایی ماه شهریور 695 هزار و 934 دُز در روز بود و ذخیره کنونی واکسن کرونای داخلی و خارجی در کشورمان، 17 میلیون و 313 هزار و 255 دُز است.

گفتنی است؛ هم اکنون واکسن های ایرانی «پاستور»، «فخرا»، «رازی»، «نورا» و «اسپایکوژن» (تولید مشترک ایران و استرالیا) در فاز دوم یا سوم مطالعات انسانی قرار دارند و همچنین هفت واکسن ایرانی در مراحل پیش بالینی قرار دارند و هشت پروژه پژوهشی دیگر درباره تولید واکسن کرونا در ایران نیز در دست اقدام است.

علاوه بر این، عرضه واکسن «اسپوتنیک ایرانی» (تولید مشترک ایران و روسیه) منتظر دریافت مجوز از سوی موسسه گامالیا روسیه است و همچنین فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن «برکت» به پایان رسیده، اما نتایج آن هنوز منتشر نشده است.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «آخرین آمار واکسن کرونا در ایران تا بیست و چهارم شهریور»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..