مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96

لینک ساز
ادامه حضور نیروهای آمریکا در مناطق تحت کنترل کردهای سوریه

پولتیکو به نقل از مقامات آمریکایی گزارش داد؛

نشریه سیاسی پولتیکو به نقل از مقامات آمریکایی نوشت : حدود 900 نیروی نظامی آمریکا به این زودی سوریه را ترک نخواهند کرد.

گروه بین الملل: حدود 900 نیروی آمریکا در سوریه حضور دارند که بیشتر آنها در مناطق تحت کنترل کردهای سوریه در شمال شرق این کشور مستقر هستند. دونالد ترامپ، رییس جمهور سابق آمریکا، سال 2019 بیش از 1000 تن از این نیروها را از سوریه خارج کرد.

ادامه حضور نیروهای آمریکا در مناطق تحت کنترل کردهای سوریه

به گزارش بولتن نیوز، نشریه سیاسی پولتیکو به نقل از مقامات ارشد آمریکا نوشت: قرار نیست حدود 900 نیروی نظامی آمریکایی، به این زودی سوریه را ترک کنند.

مقامات آمریکایی با اشاره به خروج نیروهای این کشور از افغانستان و مذاکره مقامات عراقی و آمریکایی بر سر خروج 2500 نیروی آمریکایی از عراق گفته اند اما قرار نیست تغییری در ماموریت نیروهای آمریکا در سوریه ایجاد شود.

یک مقام ارشد دولت جو بایدن در این باره به پولتیکو گفته است «در سوریه، ما از نیروهای دموکراتیک سوریه در جنگشان با داعش حمایت می کنیم. این مسئله موفقیت آمیز بوده و ما می خواهیم به آن ادامه بدهیم.»

یکی از مقامات دفاعی آمریکا درباره ماموریت نیروهای آمریکا در عراق و سوریه گفته است در یک سال گذشته، هیچ نیروی آمریکایی، نیروها در عراق و سوریه را در یک گشت رزمی همراهی نکرده است.

آرون لوند از موسسه قرن ، درباره ماموریت نیروهای آمریکا در سوریه گفته است تیم بایدن بیشتر روی مدیریت تخاصم و ثبات در سوریه متمرکز شده است و مسیری امن، بدون معضل و بدون مناقشه برای خروج این نیروها وجود ندارد.

او تاکید کرد که نیروهای کرد-عرب سوریه، موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه نیز می خواهند که نیروهای آمریکایی همچنان در سوریه حضور داشته باشند.

با این حال، برخی کارشناسان تاکید می کنند با توجه به انتقال تجهیزات به سوریه برای تامین نیازهای نیروهای آمریکایی از طرق عراق، خروج نیروهای این کشور از عراق، بر ادامه ماموریت نیروهای آمریکا در سوریه تاثیر می گذارد.

آرون لوند یکی از دلایل مشکل خروج نیروهای آمریکا از عراق را حضور نیروهای این کشور در سوریه دانسته است.

میک مولروی، مقام ارشد سابق وزارت دفاع آمرکیا نیز تاکید کرده است که اگر عراق مسیر انتقال تجهیزات برای نیروهای آمریکایی در سوریه باشد، خروج نیروهای آمریکا از عراق روی آن تاثیر می گذارد.

جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا یا پنتاگون در این خصوص به پولتیکو گفته است این که خروج از عراق بر ماموریت در سوریه تاثیر می گذارد ، نمی دانم اما ماموریت مقابله با داعش همچنان ادامه خواهد داشت.

منبع: کردپرس
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «ادامه حضور نیروهای آمریکا در مناطق تحت کنترل کردهای سوریه»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..