مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96

لینک ساز
سونوگرافی در تهران، کدام را انتخاب کنم؟

انجام سونوگرافی در تهران

وقتی باردار هستید، سلامت جنین برایتان خیلی اهمیت دارد. به تغذیه‌تان توجه می‌کنید، آزمایش‌های دوران سونوگرافی‌های این دوران را انجام می‌دهید. حتی شاید آنقدر سلامت جنین برایتان مهم باشد که از شهرهای اطراف  برای انجام سونوگرافی در تهران به تهران بیایید که خیالتان صد در صد راحت باشد. 
یکی از کارهای مهمی که باید هر چند وقت یک بار در دوران بارداری انجام شود سونوگرافی است که معمولا در دو نوع سونوگرافی شکمی و سونوگرافی واژینال صورت می‌گیرد. اما سونوگرافی اولیه از اهمیت ویژه ای برخوردار است و پزشک اندازه گیری های خاصی را در این سونوگرافی انجام می دهد.
این سونوگرافی، اطلاعات مهمی در مورد سن حاملگی، زنده بودن جنین و به طور کلی سلامت بارداری به پزشک می دهد. در واقع این وسیله پیشرفته برای بررسی وضعیت بارداری بسیار دقیق است و حتی می تواند علائم سقط جنین را طی یک یا چند سونوگرافی پشت سرهم تشخیص دهد تا در صورت سقط جنین بارداری بی دلیل ادامه پیدا نکند.
در ادامه این مقاله، با روند انجام سونوگرافی در تهران آشنا می‌شوید.

باید همه دستورالعمل های پزشکی اعم از انجام آزمایشات لازم و تعداد سونوگرافی ها را به طور دقیق و به موقع انجام دهید تا درصد خطرات احتمالی کاهش یابد. در این زمینه به پزشکتان کاملا اعتماد داشته باشید و در صورت بروز مشکل تا مطمئن شدن از آن خودتان را نگران نکنید و صبور باشید. و صد البته این موضوع را حتما باید در نظر بگیرید که بهترین مرکز سونوگرافی در تهران را برای انجام سونوهای دوران بارداری خود در نظر بگیرید تا از نتایج مطمئن‌تر باشید.

انتخاب مرکز سونوگرافی در تهران، چگونه باشد؟
به عنوان کسی که مادر شده، این نکته را حتما در نظر بگیرید که یک مرکز سونوگرافی معتبر انتخاب کنید. در ادامه به شما می‌گوییم که یک چنین مرکزی، چه ویژگی هایی دارد:

اعتبار و تجربه کافی
شما نباید به هر مرکزی مراجعه کنید. مرکزی را انتخاب کنید که متخصصان آن دارای اعتبار و تجربه کافی باشند. در این صورت می‌توانید کاملا به نتیجه سونوگرافی اعتماد کنید. چک کردن مدت زمان سونوگرافی
چک کنید ببینید برای هر مراجعه‌کننده چه تایمی در نظر گرفته می‌شود. درست است که وقت طلاست، اما آزمایش‌هایی که خیلی سریع انجام شود، ممکن است دقت پایینی داشته باشد. ارائه همه خدمات
مرکزی را انتخاب کنید که خدماتی مانند سونوگرافی، ماموگرافی، رادیوگرافی و... را دارا باشد. نظافت و بهداشت
این هم که یک نکته کاملا بدیهی است. کمک گرفتن از نظرات سایرین
می‌توانید درباره مرکز سونوگرافی از افرادی که به آن مراجعه کرده‌اند هم نظرخواهی کنید. ببینید آیا آن‌ها راضی هستند، یا نه.


سونوگرافی در تهران

سونوگرافی چگونه انجام می شود؟
در سه ماهه اول، پزشکان معمولاً از یک سونوگرافی شکمی استفاده می کنند. حتی با اینکه ساک حاملگی در حال توسعه و قلب جنین در این مرحله بسیار کوچک است، سونوگرافی شکمی اطلاعات دقیقی را ارائه می دهد.

گاهی اوقات نیز برای بررسی دقیق تر از سونوگرافی واژینال استفاده می شود. در این نوع سونوگرافی، پزشک یا تکنسین یک پروب نازک را داخل واژن وارد می کند. سپس در طول انجام سونوگرافی، آنها یکسری اندازه گیری ها را از جمله اندازه کیسه حاملگی، اندازه کیسه زرده، طول قطب جنین و ضربان قلب را انجام می دهند که به پزشک کمک می کند تا شرایط بارداری و جنین را بهتر بشناسد و هرگونه خطر احتمالی را نیز تخمین بزند. در سونوگرافی شکمی از خانم خواسته می شود که با مثانه پر برای اسکن بیاید، زیرا این عمل رحم را در وضعیتی قرار می دهد که انجام اندازه گیری ها را آسان تر می کند. سپس پزشک یا تکنسین، ژلی را روی قسمت تحتانی شکم پخش کرده و از ترانسمیتر (دسته مخصوص برای سونوگرافی) برای اندازه گیری از چندین زاویه استفاده می کند.


مرکز سونوگرافی در تهران

سونوگرافی در تهران، نتایج اولیه بارداری در این سونوگرافی نقطه عطف سن حاملگی قابل مشاهده است. در سونوگرافی هفته چهارم ضخامت احتمالی آندومتر نشان داده می شود و گاهی نیز هنوز علائمی از بارداری مشخص نیست زیرا سن بارداری از اولین روز آخرین پریودی شما محاسبه خواهد شد. در هفته پنجم بارداری ساک حاملگی برای اولین بار مشخص می شود. در هفته 5.5 الی 6 بارداری جنین و احتمالا ضربان قلب او احساس خواهد شد و در هفته 6.5 الی 7 بارداری ضربان قلب جنین در سونوگرافی به وضوح مشخص است. این میانگین ها مربوط به خانم هایی هستند که نقاط رشد ویژه حاملگی در سونوگرافی اولیه از طریق واژن قابل ردیابی باشند. به طور کلی، سونوگرافی شکمی، دقت کمتری نسبت به سونوگرافی واژینال دارد و ممکن است تا یک هفته یا بیشتر از زمان هایی که گفته شد، این نقاط عطف را تشخیص ندهد. به یاد داشته باشید که هرگونه عدم اطمینان در مورد تاریخ تخمک گذاری نیز می تواند بر آنچه سونوگرافی اولیه نشان می‌دهد، تأثیر بگذارد.


مرکز سونوگرافی در تهران

سونوگرافی سقط جنین
نتایج حاصل از سونوگرافی اولیه با آنچه که برای سن حاملگی بارداری پیش بینی می شود، مقایسه می شود. سن حاملگی بر اساس اولین روز از آخرین پریودی شما محاسبه می شود. با این حال، اگر شما روز دقیق شروع آخرین پریودی خود را ندانید این روش به طور کلی و پیش فرض چرخه 28 روزه را با فرض تخمک گذاری در روز چهاردهم در نظر می گیرد. بسیاری از خانم ها سیکل کوتاهتر یا طولانی تری دارند و در روز چهاردهم تخمک گذاری نمی کنند و این موضوع می تواند بر آنچه سونوگرافی باید در طول حاملگی در زمان های مشخص نشان دهد، تأثیر بگذارد.
به عنوان مثال، اگر یک زن چرخه قاعدگی 35 روزه داشته باشد، به احتمال زیاد در روز 21 از چرخه قاعدگی خود تخمک‌گذاری می کند (زیرا تخمک گذاری معمولاً دو هفته قبل از شروع دوره قاعدگی بعدی اتفاق می افتد).

اگر زن نداند که در بیست و یکمین روز از چرخه خود یا دقیقا در چه روزی تخمک گذاری کرده است، ممکن است بی دلیل نگران این باشد که دچار سقط جنین شده است. بنابراین در این شرایط پزشک، سونوگرافی دیگری را برای دو هفته بعد تجویز می کند تا مشخص شود که جنین در چه وضعیتی است.

اگر زن باردار شد و شش هفته بعد از تاریخ شروع آخرین قاعدگی خود سونوگرافی داشت، سن بارداری از نظر پزشک 5 هفته در نظر گرفته می شود تا احتمال خطا در سونوگرافی کاهش پیدا کند. 
اگر زن نداند که در بیست و یکمین روز از چرخه خود یا دقیقا در چه روزی تخمک گذاری کرده است، ممکن است بی دلیل نگران این باشد که دچار سقط جنین شده است.
بنابراین در این شرایط پزشک، سونوگرافی دیگری را برای دو هفته بعد تجویز می کند تا مشخص شود که جنین در چه وضعیتی است.
از آن جایی که همه خانم ها به خصوص افرادی که قصد بارداری ندارند با دقت شروع دوره قاعدگی را ردیابی نمی کنند، اگر زن نتواند به یاد بیاورد که قاعدگی او از چه زمانی شروع شده و روز اشتباهی را حدس بزند، حتی اگر یک چرخه معمولی 28 روزه داشته باشد، می تواند نتایج مورد انتظار از یک سونوگرافی را تغییر دهد.
در اوایل بارداری، ساک حاملگی و جنین هر روز به طرز چشمگیری رشد و تغییر می کنند، بنابراین حتی چند روز خطا در محاسبه سن بارداری می تواند باعث انجام سونوگرافی در زمان نامناسب و ایجاد نگرانی شود.


بهترین سونوگرافی تهران

سونوگرافی در تهران، ممکن است نتایج نامشخص باشد؟

بعضی اوقات سونوگرافی نتایج نامشخصی خواهد داشت. به عنوان مثال، اگر یک زن هفت هفته باردار باشد و سونوگرافی ضربان قلب جنین را نشان ندهد پزشک، سونوگرافی دیگری را برای هفته بعدی تجویز می کند. در این شرایط نباید نگران باشید و حاملگی هنوز هم می تواند طبیعی باشد. اگر سونوگرافی در این هفته ساک حاملگی خالی را نشان دهد، می تواند به معنی بارداری پوچ باشد و یا اینکه جنین آن قدر کوچک است که هنوز در سونوگرافی دیده نمی شود. در این حالت نیز پزشک یک سونوگرافی دیگر برای یکی دو هفته بعدش تجویز می کند تا بتواند نتیجه مشخصی را به شما اعلام کند.
در هر یک از این موارد، نتایج سونوگرافی بعدی ممکن است نشانگر سقط جنین باشد یا ممکن است بارداری هنوز طبیعی باشد.

اگر خانمی تست بارداری مثبت داشته باشد و به دنبال آن نتایج آزمایش اچ سی جی نیز بارداری او را تایید کند، اما علائم دیگر قابل اندازه گیری در هفته پنجم یا ششم مشخص نباشد، پزشک احتمال می دهد که جنین سقط است.

اگر سونوگرافی بعدی نشان دهد که بارداری به پیشرفت خود ادامه داده است، نتایج قبلی را می توان مربوط به مشکلات تعیین تاریخ دقیق بارداری دانست. اگر سونوگرافی بعدی هنوز هم پیشرفت غیر طبیعی را نشان دهد، پزشک می تواند به طور قطعی سقط جنین را تایید کند. در بسیاری موارد، پزشک نمی تواند فقط بر اساس یک اسکن سونوگرافی اولیه بارداری، این تشخیص را انجام دهد. انتظار برای سونوگرافی مکرر می تواند از نظر عاطفی برای مادر بسیار دشوار باشد، اما برای جلوگیری از تشخیص اشتباه ضروری است. همچنین شما باید برای کاهش سطح اشتباه بهترین مرکز سونوگرافی در تهران را انتخاب کنید. 

سایر اطلاعات تشخیصی سونوگرافی 
پزشک از طریق سونوگرافی می تواند اطلاعات مفید دیگری نیز کسب کند که در ادامه بارداری و یا در صورت سقط جنین در بارداری های بعدی به او و شما کمک خواهد کرد. در واقع هر تعداد سونویی که پزشک تجویز می کند انجام دهید تا تشخیص های او دقیق باشد و نگران نوزادتان نباشید زیرا سونوگرافی، آسیبی به جنین نمی رساند.
در واقع نتایج سونوگرافی های اولیه می تواند به پزشک کمک بزرگی بکند.
مثلا اگر خانمی تست بارداری مثبت داشته باشد و به دنبال آن نتایج آزمایش اچ سی جی نیز بارداری او را تایید کند، اما علائم دیگر قابل اندازه گیری در هفته پنجم یا ششم مشخص نباشد پزشک احتمال می دهد که جنین سقط است.
با پیشرفت بارداری، سونوگرافی در ماه های بعدی برای تعیین سلامت جنین و شرایط حاملگی دقیق تر می شود.
اگر سونوگرافی در سه ماهه دوم یا سوم نشان دهد که کودک هیچ ضربان قلبی ندارد، نوزاد مرده است و بارداری باید متوقف شود. 

لیست مراکز سونوگرافی تهران در کلینیک نی نی بان
مراکز سونوگرافی کلینیک نی نی بان را مشاهده کنید.


سونوگرافی دوران بارداری

سخن آخر درباره انجام سونوگرافی در تهران
با توجه به حساسیتی که دوران بارداری دارد هر هفته آن پر از تغییرات در وضعیت جنین و مادر است. بنابراین باید همه دستورالعمل های پزشکی اعم از انجام آزمایشات لازم و تعداد سونوگرافی ها را به طور دقیق و به موقع انجام دهید تا درصد خطرات احتمالی کاهش یابد. در این زمینه به پزشکتان کاملا اعتماد داشته باشید و در صورت بروز مشکل تا مطمئن شدن از آن خودتان را نگران نکنید و صبور باشید.
و صد البته این موضوع را حتما باید در نظر بگیرید که بهترین مرکز سونوگرافی در تهران را برای انجام سونوهای دوران بارداری خود در نظر بگیرید تا از نتایج مطمئن‌تر باشید.

چند مرکز سونوگرافی در تهران
در ادامه چند مرکز سونوگرافی در تهران را برایتان نام می‌بریم:

سونوگرافی دکتر حسینی صدر سینکی مرکز فوق تخصصی سونوگرافی و رادیولوژی دکتر مهرشاد جمالی سونوگرافی الوند تهران سونوگرافی سروش رادیولوژی و سونوگرافی ایران‌پرتو سونوگرافی و رادیولوژی دکتر مردانیپیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «سونوگرافی در تهران، کدام را انتخاب کنم؟»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..