مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96

لینک ساز
ایران: دلالان مرغ و تخم‌مرغ ماهی 2 هزار میلیارد سود می‌برند(!)(خبر ویژه)


روزنامه رسمی دولت بی‌آنکه به علل کوتاهی دولتمردان درباره سوء استفاده دلالان بپردازد، نوشت: بر اساس یک حساب سرانگشتی روزانه حداقل ۶۸ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان و ماهانه ۲ هزار و ۴۳ میلیارد تومان از بهم ریختگی بازار مرغ و تخم مرغ، به جیب دلالان و واسطه‌ها سرازیر می‌شود.
بر این اساس روزانه ۶ هزار تن مرغ در کشور تولید می‌شود که مرغداران؛ مرغ زنده را با قیمت ۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان (نهایت ۱۷ هزار و ۳۰۰ تومان) به کشتارگاه‌ها می‌فروشند و طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار باید مرغ با قیمت ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان به دست مردم برسد، ولی این روزها هر کیلو مرغ در بازار بیش از ۳۵ هزار تومان شده؛ این اتفاق یعنی روزانه ۶۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان و ماهانه هزار و ۸۱۸ میلیارد تومان از مابه‌التفاوت قیمت مرغ دولتی و گرانفروشی، عاید دلالان می‌شود.
از طرفی روزانه ۳ هزار تن تخم مرغ در کشور تولید می‌شود که به گفته فعالان این عرصه در هر شانه تخم مرغ برای سودجویان، در کمترین حالت ممکن سود ۵ هزار تومانی وجود دارد؛ لذا اگر هر شانه تخم‌مرغ ۲ کیلو در نظر گرفته شود، روزانه 7/5 میلیارد تومان و ماهانه ۲۲۵ میلیارد تومان پول حاصل از گرانفروشی به جیب بی‌سروته دلالان می‌رسد.
روزنامه ایران همچنین در گزارش دیگری، به استناد گزارش مرکز آمار نوشت: قیمت روغن در یک سال، 109 درصد افزایش یافته است.
در بین اقلام مصرفی، خوراکی ها و آشامیدنی‌ها بالغ بر ۵۷ درصد گران شده است که در بین آنها گروه روغن و چربی ها با 109/4 درصد در صدر قرار دارد. به گفته فعالان بازار، روغن در برخی ماه‌ها، افزایش قیمت قابل توجهی نسبت به قبل داشته و حتی افزایش ۱۳۰ درصدی قیمتی را هم در روزهایی ثبت کرده است. روغن از جمله کالاهایی است که واردات مواد اولیه آن با ارز ۴۲۰۰ تومانی صورت می‌گیرد اما در میان کالاهای خوراکی بیشترین افزایش قیمت را در یک سال دارد.
یادآور می‌شود روزنامه ایران پیش از این در گزارشی به بهانه ماجرای حذف کارت سوخت و احیای آن تصریح کرده بود که خسارت روزانه قاچاق سوخت (ناشی از حذف کارت سوخت) روزانه 100 میلیارد تومان (144 هزار میلیارد تومان ظرف 4 سال) بوده است. نوع این گزارش‌ها حتی در ارگانهای رسمی دولت در حالی منتشر می‌شود که بخشی از مدیران دولتمردان، صرفاً نقش تماشاچی در قبال تحولات منفی بازار را داشته‌اند؛ اگر دستورها و سیاستگذاری‌های آنها رأسا عامل بحران و نابسامانی نبوده باشد.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «ایران: دلالان مرغ و تخم‌مرغ ماهی 2 هزار میلیارد سود می‌برند(!)(خبر ویژه)»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..