مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96

لینک ساز
موافقت با افزایش 500 میلیارد تومانی اوراق سال 1400 مترو تهران

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، به نقل از روابط عمومی راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) علی امام مدیرعامل شرکت مترو در این رابطه گفت: در قانون بودجه مصوب سال 1400 شهرداری تهران، انتشار 3 هزار میلیارد اوراق مشارکت برای توسعه حمل و نقل عمومی پایتخت منظور شده است که از این میزان اوراق، 2300 میلیارد تومان به توسعه خطوط مترو و 700 میلیارد تومان به نوسازی ناوگان اتوبوسرانی اختصاص یافته بود.

وی ادامه داد: اما درخواست شهرداری تهران، افزایش 500 میلیارد تومانی اوراق مشارکت برای تعمیرات اساسی قطارهای مترو بود که یک فوریت این ماده واحده، دو هفته پیش به تصویب اعضای شورای اسلامی شهر تهران رسید. در جلسه اخیر و پس از بررسی درخواست مطرح شده در کمیسیون‌های حمل و نقل و ترافیک و برنامه و بودجه شورا، موضوع مجدداً در صحن شورای شهر مطرح گردید و نهایتاً با این امر موافقت شد. بدین ترتیب سهم شبکه مترو پایتخت از اوراق مشارکت سال 1400 به 2800 میلیارد تومان افزایش یافت. البته عملیاتی شدن این موضوع، منوط به تایید نهایی فرمانداری تهران و همچنین موافقت وزارت کشور با افزایش سقف اوراق مشارکت سال جاری خواهد بود.

مدیرعامل شرکت مترو در ادامه به لایحه اصلاح ماده 15 مصوبه بسته محرک اقتصادی اشاره کرد و افزود: خرداد ماه سال گذشته در بند یک لایحه بسته محرک اقتصادی در شرایط کرونا، موضوع اختصاص 4 هزار میلیارد تومان از محل منابع پروژه‌های مشارکتی برای تأدیه دیون و همچنین شروع عملیات اجرایی خط 10 مترو پیش‌بینی شد اما به موجب رایزنی‌های صورت گرفته و با تصویب یک فوریت لایحه اصلاح این مصوبه، امیدواریم در مدت زمان باقی‌مانده از دوره کنونی شورای اسلامی شهر تهران، اصلاحیه مذکور در نهایت به تصویب نهایی اعضا برسد تا بتوان از محل این 4 هزار میلیارد تومان، برای توسعه سایر خطوط مترو و ازجمله توسعه شمالی خط 3 نیز استفاده بهینه کنیم. البته در این اصلاحیه، مجوز بهره‌مندی از مبلغ هزار میلیارد تومان از محل منابع بودجه‌های مشارکتی برای نوسازی ناوگان اتوبوسرانی هم دیده شده است.

انتهای پیام/
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «موافقت با افزایش 500 میلیارد تومانی اوراق سال 1400 مترو تهران»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..