مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96

لینک ساز
کنسرت‌های برخط «ماه و نوا ۲»، به خط پایان رسید

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، با برگزاری چهارمین شبِ کنسرت‌های برخط «ماه و نوا ۲» با هنرمندی سه گروه موسیقیِ ردیف دستگاهی، اجراهای تیر ماه این برنامه، به پایان رسید.

دیشب (پنجشنبه ۳۱ تیر)، در  روز چهارم و پایانی اجراها، در ابتدا، گروهی سه نفره متشکل از نازنین غنی‌زاده، نوازنده کمانچه، پانیذ مجاهدنیا، نوازنده تار و نیلوفر محسنی، نوازنده تنبک به صحنه رفتند و قطعات پیش درآمد اصفهان، اثر علی‌اکبر شهنازی، قطعه آذری بیات شیراز، اثر غلامحسین بیگجه‌خانی، چهار مضراب اصفهان اثر غلامحسین بیگجه‌خانی، رنگ همایون، اثر علی‌اکبر شهنازی، چهارمضراب عشاق، اثر غلامحسین بیگجه‌خانی و تصنیف ایران اثر غلامحسین درویش‌خان را اجرا کردند.

اجرای دوم روز چهارم، به گروه سجاد تهذیبی، نوازنده سه‌تار، هومان رومی، نوازنده کمانچه و بامداد ملکی، نوازنده تنبک اختصاص داشت و این گروه قطعات پیش درآمد همایون اثر یوسف فروتن، قطعه آوازی (سه‌تار و کمانچه) درآمد، کرشمه و زنگ شتر، قطعه باغ خزان‌زده اثر هومان رومی، قطعه آوازی (کمانچه) طرز و بیداد، چهار مضراب بیداد، قطعه آوازی فرود بیداد، ماوراء‌النهر، نوروز صبا، شوشتری،مثنوی و موالف و رِنگ همایون اثر سجاد تهذیبی را اجرا کردند.

اجرای پایانی روز چهارم به گروهی سه نفره متشکل از مهدی امامی، آواز و دایره، سعید نایب‌محمدی، نوازنده عود و حمید قنبری، نوازنده تنبک اختصاص داشت و این گروه قطعات نشید، ساز و آواز شوشتری، وصل، نقش، ساز و آواز سه گاه و بسیط دم را اجرا کردند.

این فصل از برنامه‌ها در سه دوره توسط انجمن موسیقی ایران برنامه‌ریزی و به صورت ماهیانه اجرا خواهد شد. گونه‌های مختلف موسیقی از جمله موسیقی دستگاهی، نواحی و کلاسیک غربی در این دوره در جدول برنامه‌ها گنجانده شده‌اند.

مجموعه کنسرت‌های آنلاین در ماه‌های خرداد، تیر و مرداد ۱۴۰۰، طبق جدول‌های اجرایی پخش خواهند شد.

۵۷۵۷
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «کنسرت‌های برخط «ماه و نوا ۲»، به خط پایان رسید»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..