مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96

لینک ساز
بیانیه پاکستان در واکنش به جنجال اخیر جاسوس‌افزار پگاسوس

وزارت امور خارجه پاکستان روز جمعه با صدور بیانیه‌ای آنچه را که تلاش رقیب سنتی خود هند برای استفاده از بدافزار جاسوسی پگاسوس ساخت شرکت فن آوری صهیونیستی جهت هک کردن تلفن همراه عمران خان نخست وزیر پاکستان خواند، به شدت محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: پاکستان استفاده از ابزارهای جاسوسی تحت حمایت دولتی را موجب نقض آشکار هنجارهای جهانی، رفتار غیرمسئول دولت‌ها دانسته و از نزدیک افشاگری‌های اخیر بین المللی را رصد می‌کند.

وزارت امور خارجه پاکستان افزود که با توجه به سنگین بودن این گزارش‌ها، ما از نهادهای مربوطه در سازمان ملل می‌خواهیم که موضوع را به طور کامل بررسی، واقعیت‌ها را افشا و عاملان اصلی را مورد بازخواست قرار دهند.

جنجال نرم‌افزار جاسوسی پگاسوس از هفته جاری و پس از انتشار گزارشی از سوی چندین رسانه جهانی در مورد نفوذ این نرم‌افزار جاسوسی به گوشی‌های همراه چندین فعال سیاسی، خبرنگار و مقام سیاسی در جهان آغاز شد.

تحقیقات جامع بیش از ۱۷ سازمان خبری نشان داد که از نرم‌افزار جاسوسی موسوم به "پگاسوس" ساخت شرکت فناوری صهیونیستی "ان اس او" برای جاسوسی از گوشی‌های همراه صدها خبرنگار، فعال سیاسی و اجتماعی و همچنین سیاستمداران در سراسر جهان استفاده شده است.

طبق گزارش "سی ان بی‌سی" یکی از شخصیت‌های مهم که گوشی او توسط این نرم‌افزار جاسوسی هک شده است، نامزد جمال خاشقچی است که توسط عاملان حکومت سعودی در سال ۲۰۱۸ به قتل رسید.

کشورهایی که بیشترین استفاده را از این نرم‌افزار انجام داده‌اند شامل آذربایجان، بحرین، مجارستان، هند، قزاقستان، مکزیک، مراکش، رواندا، عربستان سعودی و امارات می‌شوند.

311311
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «بیانیه پاکستان در واکنش به جنجال اخیر جاسوس‌افزار پگاسوس»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..