ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96

لینک ساز
اظهارات دوپهلوی ترامپ درباره خشونت‌های اخیر

دونالد ترامپ روز چهارشنبه در بیانیه‌ای کوتاه که دفتر سخنگوی کاخ سفید منتشر کرد،  گفت: با توجه به گزارش‌ها از تظاهرات بیشتر ، من اصرار دارم که نباید هیچ نوع خشونت، قانون شکنی و هیچ گونه تخریب انجام شود.

وی افزود: این همان چیزی نیست که من طرفدار آن هستم و آن چیزی نیست که آمریکا مدافع آن است.

ترامپ که پس از شورش ۱۷ دی‌ماه از شبکه‌های اجتماعی رانده شد، روز گذشته به بهانه بازدید از دیوار مرزی تگزاس در جمع خبرنگاران حاضر شد و ضمن تایید رفتار و گفتار خود در سخنرانی اجتماع هوادارانش در روز تایید ریاست جمهوری بایدن در کنگره آمریکا، گفت به دنبال خشونت نیست.

از ۱۳ آبان ماه که انتخابات ریاست جمهوری آمریکا انجام شد، ترامپ به طور مداوم بر تقلب انتخاباتی دمید. او ده‌ها یا صدها پرونده قضایی علیه انتخابات در دادگاه‌های محلی، ایالتی و حتی فدرال مطرح کرد. هیچ یک از آنها ره به جایی نبرد.

او کوشید تا پیش از نشست گزینشگران انتخاباتی ایالت‌ها، نتیجه را تغییر دهد اما این نشست در ۲۴ آذرماه برگزار شد و هیچ تغییری رخ نداد.

رئیس جمهوری بازنده آمریکا تلاش خود را برای جلوگیری از برگزاری نشست مشترک کنگره در روز ۱۷ دی‌ماه متمرکز کرد و ابتدا با تحت فشار گذاشتن مایک پنس معاون خود، خواستار بازگرداندن نتایج به ایالت‌ها و درخواست از مجالس ایالتی برای ارسال رای گزینشگران شد.

این اقدام با مخالفت پنس مواجه شد و سرانجام ترامپ به پیشنهاد مایکل فلین نخستین مشاور امنیت ملی و رئیس ستاد انتخاباتی وی در سال ۲۰۱۶ که به جرم تبانی با روسیه بازداشت شده بود، فراخوان اجتماع طرفدارانش را در پایتخت آمریکا صادر کرد.

پس از سخنرانی فرزندانش و برخی نمایندگان جمهوری‌خواه، شخصا در این اجتماع حاضر شد و از جمعیت خواست به سمت کنگره حرکت کنند. این چراغ سبز، باعث شورش هوادرانش شد که برخی همچون گروه فاشیستی «پسران مغرور» از پیش برنامه‌ریزی کرده بودند.

کنگره برای چهار ساعت به تصرف این افراد درآمد، ۶ نفر کشته و ده‌ها نفر مجروح شدند.

این اقدام، باعث حرکت نمایندگان برای برکناری و استیضاح وی شد که در مجلس نمایندگان جریان دارد.

311311
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «اظهارات دوپهلوی ترامپ درباره خشونت‌های اخیر»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..