ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96

لینک ساز
پورشه تایکان؛ رکورددار دریفت با خودرو برقی

شاید در ظاهر، دریفت و حرکات نمایشی با خودرو، فعالیتی تفریحی باشد؛ اما از نظر فنی دارای اهمیت است. هنگام دریفت حرفه‌ای، علاوه ‌بر تایرها، فشار بسیار زیادی به تجهیزات مختلف مثل موتور و جعبه‌دنده وارد می‌شود. برای انجام درست این حرکت در مسافت طولانی، باید سطح بالایی از استانداردهای فنی در قطعات مختلف یک خودرو رعایت شود.

امروزه با رشد استفاده از رسانه‌های اینترنتی و افزایش اهمیت تجاری تبلیغات، توجه برندها به رکوردشکنی در موارد مختلف بیش از گذشته شده است. مثلا ثبت زمان در نوربرگ‌رینگ، ارزش بالایی برای خودروسازان دارد و برای رسیدن به آن، ماه‌ها زمان و هزینه صرف می‌شود.

در تاریخ ۲۵ دی‌ماه ۱۳۹۶، بی‌ام‌و M5 توانست با ثبت زمان ۸ ساعت و مسافت ۳۷۲ کیلومتر، رکوردی ماندگار برای بالاترین دریفت انجام‌شده در تاریخ خودروسازی ثبت کند. البته تیم بی‌ام‌و برای ثبت این رکورد، پنج سوخت‌گیری حین حرکت انجام داد. حالا با گذشت سه سال، پورشه تلاش کرده است با یک مدل برقی، رکوردی برای خودروهای الکتریکی ثبت کند.

Porsche Taycan drift   پورشه تایکان Porsche Taycan drift   پورشه تایکان Porsche Taycan drift   پورشه تایکان Porsche Taycan drift   پورشه تایکان

تایکان با رانندگی دنیس رترا (Dennis Retera) توانسته است به مسافت ۴۲٫۱۷۱ کیلومتر برای مدت حدود ۵۵ دقیقه دریفت کند و به کتاب رکوردهای گینس وارد شود. این رکورد در پیست هوکنهایم آلمان و در مسیری دایره‌ای به طول ۲۰۰ متر انجام شد. میانگین سرعت تایکان برای دریفت، ۴۶ کیلومتر بر ساعت بود.

خودروی بنزینی تقریبا هشت برابر مدل برقی زمان دریفت داشت؛ اما پنج سوخت‌گیری متوالی حین حرکت انجام شد؛ درحالی تایکان از این مزیت محروم بود. در سمت دیگر ماجرا، دریفت با یک خودرو برقی به دلیل افزایش دما در تجهیزات الکتریکی، سطحی عالی فناوری محصول پورشه را ثابت می‌کند که احتمالا هنوز توسط هیچ خودروساز دیگری در یک محصول تجاری وجود نشده است.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «پورشه تایکان؛ رکورددار دریفت با خودرو برقی»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..