ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96

لینک ساز
واکسن کرونا آکسفورد و آسترازنکا اثربخشی ۷۰ درصد را در کارآزمایی بالینی نشان داد

به‌نقل از تجزیه‌وتحلیل موقتی که امروز دوشنبه منتشر شد، واکسن کرونای ساخته‌شده به‌دست پژوهشگران دانشگاه آکسفورد بریتانیا و شرکت داروسازی آسترازنکا، اثربخشی متوسط ۷۰/۴ درصد را دارد. کارایی این واکسن در کارآزمایی‌ها بسته به مقدار دوز داده‌شده متغیر بود. وقتی پژوهشگران دو دوز کامل را با فاصله‌ی یک ماه به شرکت‌کنندگان تزریق کردند، اثربخشی ۶۲ درصد به‌دست آمد؛ اما وقتی واکسن در نوبت اول نیم‌دوز و سپس با دوز کامل تزریق شد، کارایی تا ۹۰ درصد افزایش یافت.

خبر اثربخشی واکسن آکسفورد و آسترازنکا به‌دنبال انتشار نتایج واکسن‌های ساخت فایزر و بایون‌تک و مدرنا اعلام می‌شود. اثربخشی واکسن این شرکت‌ها اندکی بالاتر، تقریبا ۹۵ درصد است. بااین‌حال به‌نقل از بی‌بی‌سی،  ازآنجا که حمل‌ونقل و به‌کارگیری واکسن آکسفورد در دمای طبیعی یخچال امکان‌پذیر است، مزیت قیمت پایین‌تر و نگه‌داری آسان‌تر را دارد؛ درحالی‌که واکسن فایزر باید در دمای منفی ۷۰ درجه‌ی سانتی‌گراد نگاه داشته شود. سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) پیش‌تر گفته بود واکسن‌ها برای دریافت مجوز باید دست‌کم ۵۰ درصد مؤثر باشند.

در کارآزمایی واکسن آکسفورد، بیش از ۲۳ هزار شرکت‌کننده از بریتانیا و برزیل حضور داشتند. به‌گزارش بی‌بی‌سی، از بین دریافت‌کنندگان واکسن، ۳۰ نفر به کووید ۱۹ مبتلا شدند و تعداد بیماران گروه گیرنده‌ی دارونما نیز ۱۰۱ نفر بود. همچنین به‌نقل از آسترازنکا، هیچ موردی از بستری در بیمارستان یا ابتلای شدید در بین کسانی که واکسن را دریافت کردند، گزارش نشد.

مقاله‌های مرتبط:

اندرو پولارد، پژوهشگر ارشد کارآزمایی به بی‌بی‌سی گفت «ما واقعا از این نتایج خشنود هستیم. او افزود نرخ اثربخشی بالاتر در نیم‌دوز اولیه بالقوه بدان معنی است که «دوزهای فراوانی برای توزیع» وجود خواهد داشت. تیم پژوهشی با تکمیل واپسین دور کارآزمایی‌ها، واکسن را برای دریافت تاییدیه‌ی سازمان‌های نظارتی آماده می‌کند. درصورت تأیید، آسترازنکا امیدوار است که سه میلیارد دوز از واکسن را تولید و به سرتاسر جهان توزیع کند. به‌گزارش گاردین، توزیع واکسن آکسفورد و آسترازنکا ممکن است تا هفته‌های آتی آغاز شود.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «واکسن کرونا آکسفورد و آسترازنکا اثربخشی ۷۰ درصد را در کارآزمایی بالینی نشان داد»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..