ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96

لینک ساز
شاتل یکی از  شرکت های خصوصی ارایه‌کننده سرویس اینترنت پرسرعت بر بستر فیبر نوری در تهران

پایدار بودن، مقرون‌به‌صرفه بودن، قابلیت اشتراک بین تمام کاربران حاضر در یک محل و دست‌رس پذیری آسان از جمله ویژگی‌هایی‌ست که موجب محبوبیت اینترنت پرسرعت ثابت در بین کاربران می‌شود. اما مدت‌ها است که ارائه‌ی این سرویس روی خطوط فیبر نوری با محدودیت‌هایی روبه‌روست و کاربران این خطوط فرصت انتخاب سرویسی مناسب و منطبق بر نیاز و درخواست خود را از دست داده‌اند.

اما چرا ارائه سرویس  DSLروی خطوط فیبر نوری  تا امروز برای شاتل امکان‌پذیر نبود؟ برای پاسخ به این پرسش ابتدا باید انواع خطوط تلفن موجود در بستر مخابراتی ایران را بشناسیم.

آشنایی با انواع خطوط تلفن در ساختار مخابراتی کشور

ارائه خط تلفن ثابت معمولا با برقراری ارتباط میان مرکز تلفن و محل دریافت‌کننده انجام می‌شود. اما در بعضی از مواقع این ارتباط نه به‌صورت مستقیم که با توزیع ازطریق یک کافو مخابراتی انجام می‌شود. کافوها جعبه‌ّهای فلزی خاکستری یا سفید رنگی هستند که در کوچه‌ها و خیابان‌ها نصب می‌شوند و از تعداد زیادی ترمینال و تجهیزات مخابراتی تشکیل شده‌اند. خطوط تلفن از مرکز مخابراتی به این کافوها می‌آیند و از آنجا به محل مشتری می‌روند. خطوط تلفن غالبا در سه دسته‌بندی مختلف ارائه می‌شوند. البته ممکن است انواع دیگری از خطوط تلفن نیز در زیرساخت‌های مخابراتی کشور وجود داشته باشد، اما این سه دسته‌بندی رایج‌ترین خطوط تلفن در شبکه‌ی زیرساخت تلفن شهری را تشکیل می‌دهند:

سیم مسی: که قدیمی‌ترین شیوه‌ی توزیع خطوط تلفن است که از مرکز مخابرات تا محل مشترک به وسیله سیم مسی متصل می‌شود.

فیبر نوری: فناوری جدیدی که بستر انتقال صدا و داده را از مرکز مخابرات با استفاده از فیبر نوری به کافو منتقل می‌کند و پس از آن بعد از اتصال به تجهیزات مربوطه، خط تلفن به کمک سیم مسی بین درخواست‌کنندگان ساکن در یک منطقه توزیع می‌شود.

PCM: یک سیم مسی که از مرکز تلفن تا کافو و از کافو تا ورودی ساختمان به‌عنوان یک خط منتقل و در ورودی ساختمان تعداد بیشتری خط تلفن از آن منشعب می‌شود.

چرا ارائه سرویس اینترنت پرسرعت روی خطوط فیبر نوری توسط شرکت‌های خصوصی امکان‌پذیر نبود؟

خطوط تلفن ساخته شده از زوج سیم مسی، قابلیت انتقال ۲۵۶ باند فرکانسی را دارند که فقط از دو باند آن برای انتقال صدا در تلفن شهری استفاده می‌شود. انتقال داده‌ها در سرویس اینترنت پر سرعت به گونه‌ای‌ست که فقط بر بستر زوج سیم مسی و با استفاده از باندهای فرکانسی باقی‌مانده امکان‌پذیر است. یعنی از تجهیزات ارائه کننده اینترنت پرسرعت تا مودم مشترک، بستر ارائه باید کاملا مسی باشد. اتفاقی که در مورد خط‌های فیبرنوری می‌افتاد این بود که در بخشی از مسیر، وجود فیبر موجب قطع شدن کانال ارتباطی و مانع از ارائه سرویس اینترنت روی این خطوط می‌شد. بنابراین تجهیزات ارائه اینترنت باید بعد از خطوط فیبر نوری یعنی در کافو مخابراتی قرار می‌گرفتند. اما شرکت‌های خصوصی ارائه‌کننده اینترنت نمی‌توانستند تجهیزات ارائه‌ی سرویس را بعد از فیبر نوری مستقر و ارائه سرویس را از این طریق برای کاربران میسر کنند.

بهترین و مناسب‌ترین سرویس اینترنت ثابت روی خطوط فیبر نوری چیست؟

درحال‌حاضر برخی از شرکت‌های ارائه کننده‌ی اینترنت ثابت همچون شاتل، برای اولین‌بار مجوز جدیدی دراختیار دارند که به کمک آن می‌توانند، از تجهیزاتی که بعد از فیبر نوری مستقر شده است، استفاده کنند و از این رو فیبر دیگری مانعی برای ارائه سرویس اینترنت ثابت به مشتریان به شمار نمی‌آید.

ارائه سرویس‌های ADSL و VDSL بر این بستر بهترین پیشنهاد برای اینترنت ثابت خطوط فیبر نوری است که می‌تواند بسیار مورد توجه متقاضیان قرار گیرد.

شاتل نخستین ارائه کننده‌ی خدمات اینترنت ثابت بر بستر فیبر نوری در تهران

   شاتل به‌عنوان نخستین شرکت ارائه کننده‌ی خدمات اینترنت در بخش خصوصی کشور ارائه سرویس‌های اینترنت ثابت بر بستر فیبر نوری را در شهر تهران آغاز کرده است.

متقاضیانی که پیش از این به دلیل فیبر بودن خط تلفن موفق به دریافت سرویس‌های اینترنت پرسرعت ثابت نشده‌اند، از این پس می‌توانند بدون محدودیت برای دریافت سرویس‌های اینترنت ثابت شاتل اقدام کنند.

مهم‌ترین ویژگی‌های اینترنت پرسرعت ثابت شاتل برای خطوط فیبر نوری بهره‌مندی از خدمات پشتیبانی ۲۴ ساعته شاتل به‌عنوان شرکتی که طی چندین سال گذشته، دارای بالاترین سطح رضایت کاربران کشور بوده است. بدون نیاز به پرداخت هزینه‌ی بیشتر با سرعت و کیفیتی تضمین شده راه‌اندازی در کوتاه‌ترین زمان پیشنهادهای استثنایی برای خرید سرویس ویژه مشتریان فیبر نوری امکان دریافت سرویس‌های VDSL در مراکزی که تجهیزات مورد نیاز برای این سرویس‌ها فراهم باشد.

راه‌های دریافت سرویس اینترنت پرسرعت شاتل بر بستر فیبر نوری:

تماس با مرکز تماس سراسری شاتل به شماره ۹۱۰۰۰۰۰۰

مراجعه به وب‌سایت شاتل به نشانی shatel.ir

مراجعه به بخش سفارش‌ آنلاین خدمات: https://my.shatel.ir»/RegisterAdslUser
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «شاتل یکی از  شرکت های خصوصی ارایه‌کننده سرویس اینترنت پرسرعت بر بستر فیبر نوری در تهران»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..