ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96

لینک ساز
کامیون مفهومی پیل سوختی مرسدس بنز GenH2 رونمایی شد

کامیون مفهومی مرسدس بنز GenH2 با ظرفیت پیمایش ۱،۰۰۰ کیلومتر رونمایی شد و در سال ۲۰۲۳ برای گذراندن مراحل آزمایشی، به برخی مشتریان منتخب عرضه می‌شود. دایملر تراکس (Daimler Trucks) با معرفی کامیون مفهومی پیل سوختی مرسدس بنز GenH2، باردیگر بر تعهد خود به کنوانسیون حفاظت از آب‌وهوا در پاریس تأکید کرد. همچنین، این شرکت ثابت کرده است که با سرعت تمام به‌سمت کاهش انتشار آلایندگی در سراسر محصولات تولیدی خود حرکت می‌کند.

نمای بالا کامیون مفهومی و پیل سوختی هیدروژنی مرسدس بنز / Mercedes-Benz GenH2 Truck با منظره آسمان ابری در هنگام غروب خورشید

کامیون مفهومی پیل سوختی مرسدس بنز GenH2 با مخزن هیدروژن، امکان دستیابی به ظرفیت پیمایش هزار کیلومتر را نوید می‌دهد. این‌ها ارقامی مقایسه‌شدنی با کامیون‌های دیزلی معمولی است. دو مخزن ویژه‌ی هیدروژن مایع و سیستم پیل سوختی قدرتمند، دستیابی به چنین ارقام چشمگیری را برای ظرفیت پیمایش خودرو فراهم می‌کنند. نسخه‌ی تولیدی کامیون GenH2 تقریبا ۴۰ تن وزن ناخالص خواهد داشت و می‌تواند ۲۵ تن محموله را حمل کند.

مقاله‌های مرتبط:

دایملر تراکس محلول هیدروژن مایع را ترجیح می‌دهد؛ زیرا این سوخت (حامل انرژی) به‌مراتب تراکم انرژی بسیار بیشتری از هیدروژن گازی دارد. بنابراین، مخازن فولادی ضدزنگ در کامیون پیل سوختی با ظرفیت ذخیره‌سازی ۸۰ کیلوگرم، با استفاده از هیدروژن مایع فضای کمتری اشغال می‌کنند و بسیار سبک‌تر هستند. درنتیجه، استفاده از هیدروژن مایع به کامیون اجازه می‌دهد تا فضای بار بزرگ‌تر و وزن بار بیشتری داشته باشد.

سیستم پیل سوختی کامیون ۱۵۰ کیلووات (۲۰۱ اسب‌بخار) از هر مخزن هیدروژن (درمجموع ۲ تا ۱۵۰ کیلووات) را می‌تواند تأمین کند، درحالی‌که بسته‌ی باتری ۴۰۰ کیلووات (۵۳۶ اسب‌بخار) اضافی را برای مدت زمان محدود تأمین می‌کند. سیستم سرمایشی و گرمایشی پیشرفته تمام قطعات را در دمای عملیاتی ایدئال نگه می‌دارد. این کامیون مفهومی پیل سوختی از کمک دو موتور الکتریکی بهره می‌برد که هرکدام ۳۰۸ اسب‌بخار قدرت پیوسته (در مجموع ۶۱۶ اسب‌بخار) و حداکثر توان ۴۴۲ اسب‌بخار (درمجموع ۸۸۴ اسب‌بخار) تولید می‌کنند. حداکثر گشتاور نیز برای هر موتور به‌ترتیب ۱،۵۷۷ نیوتن‌متر و ۲،۰۷۱ نیوتن‌متر است.

کامیون مفهومی و پیل سوختی هیدروژنی مرسدس بنز / Mercedes-Benz GenH2 Truck

در سال ۲۰۲۳، مرحله‌ی آزمایش کامیون مفهومی مرسدس بنز GenH2 را مشتریان آغاز خواهند کرد و از سال ۲۰۲۵ به‌بعد، وارد مرحله‌ی تولید می‌شود. همچنین، دایملر تراکس کامیون برقی بردبلند مرسدس بنز eActros LongHaul را رونمایی کرد. در سال ۲۰۲۴، این کامیون با ظرفیت پیمایش تقریبی ۵۰۰ کیلومتر وارد مرحله‌ی تولید خواهد شد.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «کامیون مفهومی پیل سوختی مرسدس بنز GenH2 رونمایی شد»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..