ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96

لینک ساز
باکری: درآمد ایران از صادرات شیر سالانه ۷۰۰ میلیون دلار است

رضا باکری دبیر کل انجمن لبنی ایران در اولین همایش صنعت لبنیات ایران در سال ۹۸ خطاب به حضار گفت:" امروز گرد آمدیم تا شاید گامی موثر در زنجیره تامین شیر برداشته شود."

وی در ادامه افزود هیئت وزیران مصوبه ای را در راستا تامین شیر ابلاغ فرموده بودند که بنا بر دلایلی توفیقی در اجرا آن نشده است و در نهایت این همایش گامی است برای بیان ضرورت تامین شیر در زنجیره.

باکری در ادامه گفت محصولات صنعت لبنی سالم ترین محصولات شناخته شده در دنیاست و در هر جامعه ای میزان مصرف آن یکی از ویژگی های پیشرفت صنعت آن است.

۱۲۰ هزار نفر به طور مستقیم و ۴۰۰ هزار نفر به طور غیر مستقیم در این حوزه فعالیت می کنند و در کل ۲ میلیون نفر در زنجیره لبنیات کشور مشغول به کار اند.

وی در ادامه افزود فعالیت در این حوزه کاملا رقابتیه و ۴۰۰ شرکت فعال و نیمه فعال در این حوزه مشغول به کار هستند که کلیه محصولات لبنی جامعه را تامین می کنند و یکی از صنایع لبنی یکی از صنایعی است که موفق شده سرمایه گذاران خارجی را جذب کند و سرمایه گذاری ۱۰۰ درصد خارجی در آن صورت گرفته است.

باکری در ادامه گفت صادرات این صنعت سالانه ۷۰۰ میلیون دلار است و بر این اساس پتانسیل صادرات محور شدن و توسعه صادرات را دارد.

این صنعت از مسولین تقاضا دارد تا به رشد و توسعه این صنعت کمک کنند و در درجه اول تشکیل زنجیره تامین شیر است که منافع و زی نفعان را هم سو و هماهنگ کنیم.

وی در ادامه افزود از وزیر جهاد کشاورزی تقاضا می کنیم این موضوع را پیگیری کنند چرا که در این مسیر گام هایی برداشته شده ولی به نتیجه نرسیده است.

باکری در آخر افزود که افزایش سرانه مصرف شیر یک دغدغه بزرگ برای مسولین است و از مسولین میخواهیم در توسعه مصرف سرانه خانوار کمک کنند و سیاست های با ثباتی در خصوص صادرات و واردات در این صنعت را به مرحله اجرا بگذارند و نظم در بازار عرضه و تقاضا و در زنجیره تامین شیر برقرار کنند.

۲۲۳۲۲۷
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «باکری: درآمد ایران از صادرات شیر سالانه ۷۰۰ میلیون دلار است»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..