ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96

لینک ساز
نمونه اولیه باتری ۴۸ ولتی Mahle رونمایی شد

شرکت ماهله نمونه‌ی اولیه‌ی باتری ۴۸ ولتی جدیدی را رونمایی کرد که بین ۱۲ تا ۱۵ درصد در مصرف سوخت خودرو هیبریدی صرفه‌جویی می‌کند.

شرکت ماهله پاورترین (Mahle Powertrain) نمونه‌ی اولیه‌ی باتری ۴۸ ولتی جدید با قابلیت افزایش میزان شارژ و دشارژ معرفی کرده است که به‌لطف خنک‌سازی بهینه‌شده‌ی باتری و تغییرات شیمیایی در سلول‌های آن، می‌تواند صرفه‌جویی درخورتوجهی ارائه دهد. سیستم‌های نیم‌هیبریدی با به‌حداکثر‌رساندن انرژی احیاشده، می‌توانند بسیار کارآمدتر شوند و به‌گفته‌ی مسئولان ماهله، نمونه‌ی اولیه‌ی باتری خودرو الکتریکی این شرکت باعث می‌شود بین ۱۲ تا ۱۵ درصد در مصرف سوخت صرفه‌جویی شود.

Mahle / خودروی هیبریدی باتری

یکی از مسئولان ماهله دراین‌زمینه گفت:

خودروهای نیم‌هیبریدی به بازیابی کارآمد انرژی و قدرت نسبتا زیاد هنگام کاهش سرعت نیاز دارند. ظرفیت ذخیره‌ی درخورتوجه برای چنین کاربردهایی لازم نیست؛ زیرا انرژی بازیابی‌شده در سرعت‌گیری بعدی استفاده‌کردنی خواهد بود. بنابراین، باتری جمع‌وجور و مقرون‌به‌صرفه‌ای که از قدرت شارژ و دشارژ بیشتری درمقایسه‌با ظرفیت ذخیره‌ی آن (نرخ‌های بالای C) بهره می‌برد، مطلوب به‌نظر می‌رسد.

مقاله‌های مرتبط:

ازآنجاکه باتری جمع‌وجوری با هزینه‌ی مناسب برای انجام چرخه‌های لازم شارژ و دشارژ با جریان زیاد وجود نداشت، مهندسان Mahle تصمیم گرفتند با استفاده از تغییرات شیمیایی LTO در سلول‌های منتخب، باتری خود را تولید کنند. تغییرات شیمیایی این‌چنینی باعث شد تنها با استفاده از باتری‌ای به ظرفیت ۰/۵ کیلووات‌ساعت، امکان شارژ و دشارژ مداوم با نرخ ۱۰ کیلووات و حداکثر نرخ شارژ و دشارژ ۲۰ کیلووات برای مدت زمان کوتاه فراهم شود. 

مهندسان Mahle همچنین روی طراحی شینه (باس‌بار) و اتصالات الکتریکی درون باتری تمرکز کردند؛ زیرا هرگونه مقاومت زیاد در این اجزا می‌تواند باعث ایجاد مشکلات گرمایشی و محدودکردن توان سیستم شود. 

Mahle / خودروی هیبریدی باتری

ماهله آزمایش نمونه‌ی اولیه‌ی باتری خود را آغاز کرده و به‌دنبال این است که تأیید کند آیا باتری جدید می‌تواند اهداف عملکردی را در خودروهای الکتریکی و هیبریدی برآورده کند یا خیر. نتایج اولیه نشان می‌دهد دمای داخل بسته‌ی باتری با میزان دشارژ مداوم بیش از ۱۰ کیلووات‌ساعت در محدوده‌ی رضایت‌بخش باقی می‌ماند و این باتری واقعا می‌تواند اوج قدرت بیش از ۲۰ کیلووات را تحمل کند. شایان ذکر است قدم بعدی رونمایی خودرو نمایشی Mahle 48V eSupercharged است که به نمونه‌ی اولیه‌ی بسته‌ی باتری مجهز خواهد بود.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «نمونه اولیه باتری ۴۸ ولتی Mahle رونمایی شد»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..