ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96

لینک ساز
اعتیاد به دارو در دانشجویان علوم پزشکی بیشتر است

در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره شیوع مصرف مواد مخدر بین دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور بیان کرد: به تازگی مطالعه ای جدید در بین دانشجویان دانشگاه ای علوم پزشکی در قالب شیوع شناسی مواد در بین دانشجویان صورت گرفته است اما هنوز نتایج این مطالعه منتشر نشده  است و زمانی که جمع آوری، تحلیل و بررسی این مطالعه پایان پذیرد، نتایج این مطالعه منتشر خواهد شد.

معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت با بیان اینکه خوشبختانه شیوع مصرف مواد مخدر بین دانشجویان کشور بالا نیست، اظهار کرد: اعتیاد به دارو در بین دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی به ویژه در رشته هایی که دسترسی به دارو آسان تر است، در مقایسه با دانشجویان دانشگاه های وزارت علوم بیشتر است.

بیشتر بخوانید: ارتباطات خانوادگی از بروز افسردگی جلوگیری می‌کند

شناسایی ۱۳ اختلال روانی شایع بین دانشجویان

با اشاره غربالگری سلامت روان دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور برای نخستین بار با تستی استاندارد اظهار کرد: طبق تست های سلامت روان که برای دانشجویان جدید الورود انجام می شود ۲۴ درصد دانشجویان یکی از ۱۳ اختلال روانی شایع مانند افسردگی و اضطراب و اعتیاد مبتلا هستند.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: شیوع اختلالات روانی بین داشنجویان در کشور ما در حد میانگین جهانی است، البته آمار ۲۴ درصد ابتلا به یکی از ۱۳  اختلال روانی در بین دانشجویان به ما این هشدار را می دهد که باید مشاوران و روانشناسان مستقر در دانشگاه های علوم پزشکی مداخله کنند و از دانشجویانی که از این اختلالات رنج می برند، تست های تخصصی گرفته شود تا بتوان به حل مشکل این دانشجویان کمک کرد.

بیشتر بخوانید: تستی استاندارد برای غربالگری سلامت‌روان دانشجویان

انتهای پیام/
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «اعتیاد به دارو در دانشجویان علوم پزشکی بیشتر است»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..