ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
برگزاری شب فیلمنامه نویسان ادامه خواهد داشت/ تلاش برای دیده شدن ژانر‌های مختلف سینما در جشنواره‌ها

برگزاری شب فیلمنامه نویسان ادامه خواهد داشت/ تلاش برای دیده شدن ژانر‌های مختلف سینما در جشنواره‌هاحوزه سینما  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، مهدی سجاده چی رئیس کانون فیلمنامه نویسان درباره جدیدترین اتفاقات صنفی برای این کانون گفت: امسال برای اولین بار شب فیلمنامه نویسان برگزار کردیم و به ژانر‌های سینمایی جایزه دادیم، با این نیت که هر سال فقط یک یا دو فیلم در جشنواره سر و صدا می‌کنند و دیده می‌شوند، اما ژانر‌های موزیکال و فانتزی و ... به خوبی مورد توجه قرار نمی‌گیرند. ما سعی کردیم این رویه اصلاح شود.

او افزود: با این کار علاوه بر جلب کردن نظر سینماگران و مسئولان سینمایی، نقطه ضعف‌ها در نپرداختن به برخی از ژانر‌ها مشخص شد و جوایز و عملکرد ما نشان می‌دهد در اولین شب فیلمنامه نویسان آسیب شناسی صورت گرفته است.

رئیس کانون فیلمنامه نویسان در خصوص ادامه دار بودن شب فیلمنامه نویسان گفت: به طور قطع سال آینده با دقت بیشتری این شب را برگزار می‌کنیم.

او ادامه داد: در حال امضاء تفاهم نامه‌هایی با فارابی، انجمن دفاع مقدس و تلویزیون برای نگارش فیلمنامه سینمایی و سریال هستیم و طبیعتا میزان و حجم دیگری از اعضای کانون در شش ماهه دوم سال جاری بیشتر خواهد شد و کار‌ها به صورت کارگاه‌های کوچک انجام می‌شود.

سجاده چی اظهار کرد: در هرکارگاه چندین فیلمنامه نویس درگیر می‌شوند تا خروجی مشخصی داشته باشد و با این روند بسیاری از آن‌ها درگیر کار می‌شوند. این اتفاق نقاط مثبت معنوی و مادی زیادی دارد و به نوعی انصاف و عدالت در تقسیم شدن نگارش فیلمنامه‌های سینمایی و سریال بین فیلمنامه نویسان بوجود می‌آید.

او افزود: در کل با این حرکت جدید به دنبال فیلمنامه‌های خوب و کارکردن حداکثری اعضا هستیم.

رئیس کانون فیلمنامه نویسان با بیان اینکه بازگرداندن بانک فیلمنامه به کانون فیلمنامه نویسان از دیگر اهداف ماست گفت: درباره آن مذاکراتی با مدیر عامل خانه سینما که البته موافق هم نیستند انجام دادیم و این مذاکره‌ها ادامه خواهد داشت.

او ادامه داد: زمان افتتاح سومین خانه سینما، حسین انتظامی در بخشی از صحبت‌های خود گفت که از صیانت حرفه‌ای دفاع می‌کند؛ ما بر اساس این حرف، نامه‌ای با مضمون " هرکسی قصد دریافت پروانه ساخت ویدئویی و سینمایی دارد باید عضو کانون فیلمنامه نویسان باشد " به رئیس سازمان سینمایی نوشتیم که تا کنون در خصوص اعمال این راهکار، خبری از سوی سازمان سینمایی به ما نرسیده است.

سجاده چی خاطر نشان کرد: البته برای فیلمنامه نویسی که اولین مرتبه پروانه ساخت می‌گیرد و عضو کانون نیست راهکار موقت اندیشیده ایم. یعنی مهلتی ۱۴ ماهه از دریافت مجوز ساخت تا تولید و نمایش آن اثر به او داده می‌شود، اما برای ثبت کار دوم باید عضو کانون شود. در خصوص اعمال این راهکار هم خبری از سوی سازمان سینمایی به دست ما ابلاغ نشده است.

انتهای پیام/
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «برگزاری شب فیلمنامه نویسان ادامه خواهد داشت/ تلاش برای دیده شدن ژانر‌های مختلف سینما در جشنواره‌ها»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..