ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
پرونده الکترونیک به زودی به نرم‌افزار موبایلی متصل می‌شود/ بهره‌برداری از ۶ هزار تخت بیمارستانی در مناطق محروم تا پایان سال

نمکیبه گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در برنامه نگاه یک درباره سرانجام پرونده الکترونیک اظهار کرد: من اسفند ماه قول دادم برنامه بر جای مانده تکالیف قانونی را به سرانجام برسانم و این برنامه محقق شد؛ در ۲۵ خرداد اعلام آمادگی کردیم و روزهای اول تیر ماه پرونده الکترونیک به دست رئیس جمهور کلید خورد که ریل مهم برای پزشکی ارجاع، راهنمای بالینی و پزشک خانواده است.

وی ادامه داد: پرونده الکترونیک به زودی به نرم‌افزار موبایلی متصل می‌شود تا هر شهروند با رعایت محرمانه بودن بتواند به پرونده الکترونیک خود دسترسی داشته باشد. کارت سلامت مبتنی بر پرونده الکترونیک است و افراد با این کارت به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند و ٧۵ میلیون ایرانی کارت سلامت خواهند داشت.

وزیر بهداشت گفت: قسمت عمده خدمات در مراکز درمانی داده می‌شود و با هماهنگی بین بیمه سلامت، تامین اجتماعی و وزارت بهداشت، مراکز درمانی دولتی به پرونده الکترونیک پیوستند. ما نقصانی در بخش خصوصی داشتیم و تا پایان شهریور بخش خصوصی هم به پرونده الکترونیک متصل خواهد شد.

نمکی گفت: در آینده نزدیک راهی جز پرونده الکترونیک برای دریافت خدمات وجود نخواهند داشت و همراهی گروه پزشکی با ما صمیمانه است و نظام پزشکی در ارتباط با امضا و نسخه‌نویسی الکترونیک مشوق‌هایی در نظر گرفته است و تا پایان شهریور تمام مراکز بهداشت و درمانی کشور به پرونده الکترونیک متصل خواهند شد.

نمکی درباره طرح تحول سلامت و اقدامات انجام شده در این زمینه گفت: برخی بسته‌های این طرح را بازنگری کردیم و برنامه داریم داروهای بیماران صعب‌العلاج به روش‌های آسان‌تری به دست بیماران برسد و توسعه‌های زیرساخت نظام سلامت را دنبال می‌کنیم اما اولویت تکمیل پروژه‌ها را به دلیل کمبود، به مناطق محروم برده‌ایم و تا پایان سال ۶ هزار تخت بیمارستانی در مناطق محروم و ١٠٠ اورژانس و ١۴٠ کلینیک افتتاح خواهند شد و ۶٠٠ پروژه بهداشتی به بهره‌برداری می‌رسند.

وی ادامه داد: اولین زیرساخت مورد نیاز طرح تحول سلامت پرونده الکترونیک سلامت، نظام ارجاع، پزشک خانواده و راهنمای بالینی بود که ۶٠٠ راهنمای بالینی را آماده کردیم و تا پایان سال ٧٠ درصد کشور تحت پوشش سیستم ارجاع قرار می‌گیرد و تا نیمه اول سال ٩٩ پزشک خانواده و نظام ارجاع در کل کشور اجرایی خواهد شد، همچنین تقدم پیشگیری بر درمان و درمان سرپایی بر بستری را مدنظر قرار دادیم تا بیماران، نیازمندِ بستری به ویژه در بخش‌های ویژه نشوند.

وزیر بهداشت گفت: در سال ٩۶ حدود ٣٨٠ هزار مرگ داشتیم که ٣١٣ هزار مرگ بر اثر بیماری‌های غیرواگیر و از این تعداد ٩٧ هزار مرگ بر اثر فشارخون یا بیماری‌های مرتبط با آن بود و به همین دلیل بسیج ملی کنترل فشارخون را به کمک رسانه‌ها و به ویژه صداوسیما و دستگاه‌های اجرایی توانستیم اجرا کنیم و کل هزینه بسیج ملی فشارخون کمتر از پنج تخت بیمارستان بود و پول جدیدی به دانشگاه‌های علوم پزشکی ندادیم.

وی ادامه داد: باید توجه داشت که ۴٠ درصد افراد مبتلا از بیماری خود اطلاعی ندارند و ما با همکاری نهادهای حوزه سلامت فشارخون ٧٠٠ هزار نفر را کنترل کردیم و بیش از ٢ میلیون مبتلا به فشارخون و ١٠ میلیون نفر مرحله پیش از پرفشاری خون را شناسایی کردیم و مبتلایان به فشارخون بالا را با پرونده الکترونیک مراقبت می‌کنیم و با پیامک الگوهای تغذیه‌ای را هشدار می‌دهیم.

در حال تکمیل....
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «پرونده الکترونیک به زودی به نرم‌افزار موبایلی متصل می‌شود/ بهره‌برداری از ۶ هزار تخت بیمارستانی در مناطق محروم تا پایان سال»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..