ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
برخی از صندوق‌های بیمه‌گر یک سال از مطالبات خود را پرداخت نکرده‌اند/ سخت شدن انتقال نمونه‌های آزمایشگاهی به خارج از کشور به دلیل تحریم‌ها

مصلایی گفت: برخی از صندوق‌های بیمه‌گر مطالبات مراکز علوم آزمایشگاهی را به اندازه یک سال پرداخت نکرده‌اند و این گونه مسائل، مشکلاتی را برای مراکز علوم آزمایشگاهی ایجاد کرده است.

توقف پذیرش دانشجویان در مقطع دکترای علوم آزمایشگاهی / سخت شدن انتقال نمونه‌های آزمایشگاهی به خارج از کشور به دلیل تحریم‌ها / برخی از صندوق‌های بیمه‌گر یک سال از مطالبات خود را پرداخت نکرده‌اندمیرمجید مصلایی نایب رئیس انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به وضعیت فارغ‌التحصیلان علوم آزمایشگاهی در کشور اظهار کرد: تربیت نیروی متخصص علوم آزمایشگاهی در مقطع دکتری به دلیل توقف پذیرش این رشته در آینده‌ای نزدیک دچار مشکلاتی می‌شود و اگر پذیرش دانشجویان در مقطع PHD دکترای علوم آزمایشگاهی از سر گرفته نشود ایران دچار کمبود نیروی متخصص در بیمارستان‌های دولتی، خصوصی و مراکز علوم آزمایشگاهی می‌شود.

وی ادامه داد: پذیرش دانشجو در مقطع دکترای علوم آزمایشگاهی صرفاً به دلیل یک سری مسائل صنفی و مخالفت برخی‌ها در وزارت بهداشت انجام شده است و من امیدوارم با هدف پیشگیری از کمبود نیروی متخصص علوم آزمایشگاهی در مراکز دولتی سراسر کشور، پذیرش این رشته دو مرتبه انجام شود.

نایب رئیس انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی تأکید کرد: در حال حاضر بسیاری از بیمارستان‌های بخش دولتی و حتی خصوصی فاقد مسئول فنی هستند و کمبود فارغ‌التحصیلان این رشته در مراکز علوم آزمایشگاهی به طور جدی حس می‌شود.

مصلایی بیان کرد: پذیرش دوباره دانشجو در مقطع دکترای علوم آزمایشگاهی یک انگیزه برای دانشجویان مقطع کارشناسی می‌شود و ما پیشنهاد دوره ترکیبی MS PHD را به وزارت بهداشت داده‌ایم که در آن دانشجویان بعد از گذراندن مقطع کارشناسی ارشد با شرکت در یک آزمون و قبولی در آن، بدون ارائه پایان‌نامه مستقیم در دوره مقطع دکترای علوم آزمایشگاهی تحصیل کنند.

نبود فارغ‌التحصیل علوم آزمایشگاهی در مقطع کارشناسی ارشد در کشور

نایب رئیس انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی گفت: در حال حاضر ما در رشته علوم آزمایشگاهی فارغ‌التحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نداریم و من معتقدم که این افراد می‌توانند به عنوان سوپر وایزر آزمایشگاه‌ها در بخش‌های دولتی و حتی خصوصی مشغول به فعالیت شوند.

وی با اشاره به مشکلات آزمایشگاهی کشور افزود: اعمال تحریم از سوی دشمنان و متناسب نبودن تعرفه‌ها به همراه تأخیر در پرداخت مطالبات مراکز آزمایشگاهی از سوی صندوق‌های بیمه‌گر از جمله مشکلات این رشته در کشور است؛ به طوری که بیمه تأمین اجتماعی یک سال طلب مراکز علوم آزمایشگاهی کشور را پرداخت نکرده است.

بیشتر بخوانید: نگاه مثبت سازمان نظام پزشکی به عضویت دانش آموختگان علوم آزمایشگاهی

مصلایی افزود: به دلیل تحریم‌ها هزینه تجهیزات علوم آزمایشگاهی ۳ برابر شده است، اما میزان تعرفه تنها به اندازه ۱۰ درصد افزایش داشته است.

نایب رئیس انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی یادآوری کرد: به دلیل اعمال تحریم، شرکت پست بین‌المللی از ایران رفته است و انتقال نمونه‌ها به خارج از کشور به سختی انجام می‌شود.

انتهای پیام/
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «برخی از صندوق‌های بیمه‌گر یک سال از مطالبات خود را پرداخت نکرده‌اند/ سخت شدن انتقال نمونه‌های آزمایشگاهی به خارج از کشور به دلیل تحریم‌ها»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..