ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
آزمون‌های محیطی خلاء حرارتی و ارتعاشی باتری در مدل پروازی ماهواره ناهید 1 با موفقیت انجام شد

پژوهشگاه فضایی ایران از اجرای موفقیت‌آمیز آزمون‌های محیطی خلاء حرارتی و ارتعاشی روی بسته‌ی باتری جدید مدل پروازی ماهواره ناهید۱ خبر داد.

براساس گزارش پژوهشگاه فضایی ایران، بسته‌ی باتری جدید به‌کاررفته در مدل پروازی ماهواره‌ی ناهید۱ از آزمون‌های محیطی خلاء حرارتی و ارتعاشی سربلند بیرون آمد و از لحاظ کارکرد در محیط فضایی مورد تأیید قرار گرفت.

متخصصان پژوهشکده‌ی سامانه‌ی ماهواره در پژوهشگاه فضایی ایران با کسب تجربه از طراحی ماهواره‌های قبلی، بسته‌ی باتری ماهواره‌‌ی ناهید را با استفاده از فناوری سلول‌های لیتیوم-یون و به‌لطف مشارکت سیستمی بخش‌های توان الکتریکی، سازه و حرارت طراحی و مراحل ساخت آن را اجرایی کرد.

باتری ماهواره ناهید۱

مریم موسوی، مدیر پروژه‌ی ناهید درباره‌ی اجرای موفقیت‌آمیر آزمایش‌های خلاء حرارتی و ارتعاشی، می‌گوید:

آماده‌سازی این بسته‌ی باتری به‌عنوان گامی از عملیات پیش‌پرتاب ماهواره ناهید۱ انجام شد و تمامی آزمون‌های خلاء حرارتی و ارتعاشی را مطابق استاندارد فضایی اروپا (ECSS) با موفقیت پشت سر گذاشت.

به‌گفته‌ی موسوی، با توجه به قیدهای جرمی، حجمی و توانی پروژه‌ی ناهید، بسته‌ی باتری ماهواره‌ی ناهید۱ دارای ظرفیت حداقلی ۶ آمپرساعت، محدوده‌ی ولتاژ کاری ۲۴ تا ۳۳.۶ ولت، مدار ترازساز غیرفعال یا پسیو و مجموعه‌ی مدارهای پایش ولتاژ و دما است.

مدیر پروژه‌ی ناهید، طول عمر تقویمی سلول‌های باتری و تعداد سیکل‌های شارژ و دشارژ را در کنار شرایط دمایی از جمله‌ی مهم‌ترین پارامترهای تأثیرگذار بر طول‌عمر باتری عنوان می‌کند و می‌گوید با توجه به گذر مدت نسبتا طولانی از زمان ساخت باتری مدل فضایی ماهواره‌ی ناهید، باید بسته‌ی باتری پیش از قرارگیری مدل پروازی در مدار مطابق الزامات تعویض می‌شد.

براساس اعلام موسوی، بسته‌ی باتری جدید مدل پروازی ماهواره‌ی ناهید۱ از نظر مواد، قطعات و روش مونتاژ عینا مطابق با مواد و روش مونتاژ به‌کارفته در بسته‌ی باتری مدل‌های کیفی و فضایی ماهواره‌ی ناهید بوده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ساخته شده است. او می‌گوید:

در نهایت، آزمون‌های کارکردی و محیطی شامل خلاء حرارتی و مجموعه آزمون‌های ارتعاشی بسته‌ی باتری جدید مدل پروازی ماهواره ناهید۱ با نظارت سازمان فضایی ایران انجام شد و کارکرد آن مورد تایید قرار گرفت.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «آزمون‌های محیطی خلاء حرارتی و ارتعاشی باتری در مدل پروازی ماهواره ناهید 1 با موفقیت انجام شد»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..