ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96

لینک ساز
بهترین خبرنگاران و خبرسازان

به گزارش خبرگزاری تسنیم، اکبر نصراللهی در مراسم روز خبرنگار در کرمان (سیرجان) با تبریک این روز افزود: بهترین‌خبرنگار و خبر را باید در شهدا و سیره آنان جستجو کرد چرا که آنان هم خالق خبر و هم راوی صادق اخبارخوب از جنس حق ، ایثار ،  دفاع انسانیت،حقوق بشر و ارزش‌های اخلاقی و انسانی هستند .

نویسنده کتاب راهنمای پوشش خبری  با تجلیل از شهید محمود صارمی ، به  شهدای عرصه رسانه اشاره کرد و گفت: در روز خبرنگار و مناسبت نامگذاری آن یعنی شهادت شهید صارمی ، لازم است از همه شهدای والامقام  ازجمله خبرنگاران شهید فاجعه منا، دفاع مقدس و مدافع حرم یاد شود.

رییس دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه همچنین با اشاره  به محدود نبودن کار خبرنگاران به ساعت و روز خاص گفت: اگر چه روز خبرنگار، نمادین است اما این روز به روز 17 مرداد محدود نیست بلکه چون خبرنگار از مردم، صدای مردم و چشم و گوش مردم است و کار خبرنگاران هم روز و ساعت خاصی ندارد، بنابراین روز خبرنگار روز مردم و همه روزها روز خبرنگار است.

نصراللهی با تاکید بر ضرورت مردمی بودن خبرنگاران و توجه به مشکلات مردم گفت : اگه خبرنگاران از مردم نباشند و راوی زندگی و مشکلات مردم و به دنبال راه حل آن نباشند، خبرنگار نیستند.

رییس دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه با اشاره به ضرورت حمایت از خبرنگاران گفت: کار رسانه‌های‌ متعهد و ارزشمند، مقدس و عبادت است و  مسئولان باید با توجه به مقدس بودن کار خبرنگاران و رسانه‌ها، مدافع‌حریم و حرم‌رسانه باشند؛ آنها را محرم و دلسوز و مشاور خود بدانند و از کمک آنها برای حل مشکلات  بهره گیرند و حساب برخی افرادی را که فقط در کسوت‌ خبرنگار درپی کاسبی اقتصادی و سیاسی هستند با خبرنگاران متعهد و مردمی، جدا  بدانند.

نویسنده کتاب راهنمای پوشش خبری تولید و انتشار صرف انبوه اخبار منفی را شلیک به روح و روان و امید مردم دانست و  گفت : اگرچه خبرنگاران مسئول خوب و بد اخبار نیستند و باید وقایع را همان گونه که روی داده، منتشر و مشکلات مردم را منعکس کنند اما وظیفه دارند در کنار طرح مشکلات راهکارهای و راه حل آن را از کارشناسان  پیگیری و منتشر کنند.

رییس دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه در بخش دیگری از سخنان خود با تبیین ضرروت تعامل رسانه‌ها و روابط‌ عمومی و آسیب‌های این تعامل به  ضرروت داشتن خبرنگاران و روابط عمومی های مسئول ، مسلط و با دغدغه و تسلط بر اصول حرفه ای اشاره و تاکید کرد: رسانه‌ها باید خبرنگارانی در تراز انقلاب اسلامی و در شان مردم  داشته باشند و برای رسیدن به این هدف همه بویژه دانشگاهها باید طرح نو در اندازند.

انتهای پیام/
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «بهترین خبرنگاران و خبرسازان»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..