ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96

لینک ساز
گردشگری ایران، قربانی نادانی عده ای!

چندی پیش یک گردشگر آلمانی که با دوچرخه به ایران سفر کرده بود در مازندران مورد ضرب و شتم قرار می گیرد، شاید این موضوع برای صنعت گردشگری ایران گران تمام شود.

مهمان نوازی از دیرباز صفات بارز و شایسته ایرانیان بوده و هست از این رو حمله اخیر عده ای نادان و کم خرد به گردشگر آلمانی در نشتارود استان مازندران، اصل این صفت را نمی تواند از بین ببرد.

نخستین نکته ای که گردشگران برای انتخاب مقصد سفر مدنظر قرار می دهند، مسئله ایمنی و امنیت کشوری است که می خواهند به آن سفر کنند. این امنیت و ایمنی می تواند مسائل مختلفی از جمله آمار جرم و جنایت، وقوع بلایای طبیعی مثل سیل و زلزله و سطح بهداشت را شامل شود.

شاید به نظر برسد که تمام کشورهای اروپایی و ایالات متحده آمریکا از نظر ایمنی در شرایط بسیار مناسبی قرار داشته باشند و کشورهای خاورمیانه درگیر جنگ و تروریسم هستند، این در حالی است که نتایج تحقیقات و پیمایش های بین المللی نشان می دهد بخش هایی از خاورمیانه و شمال آفریقا ایمن تر از برخی از محبوب ترین مقصدهای گردشگری هستند.

تازه ترین «گزارش جهانی خطر» که از سوی مجمع جهانی اقتصاد منتشر شده و همچنین داده های پایگاه «مناسب برای سفر» که از سوی سازمان حفاظت بهداشتی اسکاتلند منتشر می شود، نشان از این می دهد که ایران در نیمه بالایی این جدول قرار داشته و از شرایط خوبی برخوردار است و اتفاقات نادر اخیر نمی تواند چهره ایران را برای دیگران خدشه دار کند.

ایرانیان همواره به مهمان نوازی شهره بودند. از دیرباز ایرانی ها برای مهمان ارزش زیادی قائل می شدند و تلاش می کردند بهترین خدمات و امکانات را در اختیار میهمانانشان بگذارند. حتی اگر این روزها از گردشگران خارجی که به ایران سفر می کنند پرسیده شود، کدام بخش سفر به ایران این سفر را با دیگر سفرها متمایز می کند؛ بی تردید مهمان نوازی ایرانیان را شاخصه اصلی سفرشان مطرح می کنند.

نه تنها سنت ایرانی، بلکه در دین اسلام به مهمان نوازی توصیه بسیار شده و در ادبیات نیز این میهمان نوازی جایگاه ویژه ای دارد. تاکید و تایید سیاحان در سفرنامه هایشان هم دلیلی بر اهمیت و رواج این سنت از قدیم در ایران است. در برخی از شهرهای ایران هنوز هم آثاری از این میهمان نوازی وجود دارد. خانه های قدیمی بخشی به نام میهمان خانه داشتند.

اتاقی که مخصوص میهمان بود، با ظروفی که فقط مخصوص میهمان یا رختخوابی که صرفاً مخصوص استفاده برای مهمان بود. اتاقی که در همه خانه ها وجود داشت و هنوز هم در بعضی مناطق این رسم وجود دارد که یک اتاق را برای مهمان نگه می دارند.

براساس اخبار، یک دوچرخه سوار آلمانی که به تازگی از بیماری سرطان رهایی یافته و تصمیم به جهانگردی گرفته بود، در سفر به شمال ایران گرفتار حادثه ای تلخ شده که باعث بستری شدنش در بیمارستان شد.

این دوچرخه سوار چهارشنبه 2 مرداد ساعت حدود 22 در شهر نشتارود و در نزدیکی تنکابن توسط 7 نفر مهاجم مورد ضرب و شتم قرار گرفته و وسایلش نیز به سرقت می رود.

وی که به شدت از ناحیه صورت آسیب دیده و دچار شکستگی فک و دندان شده بود، به بیمارستان شهید رجایی تنکابن منتقل می شود.

این خبر هر چقدر تلخ و زشت باشد، اما نباید فراموش کرد فرهنگ مردم کشور این گونه نیست؛ بسیاری از مردم حتی در دورترین روستاهای کشور وقتی با گردشگر بخصوص خارجی ها برخورد می کنند همواره براساس ادب و مهربانی با آنها رفتار می کنند و حتی آن ها را به خانه دعوت کرده و بهترین غذایشان را در اختیار مهمان می گذارند.

هر چقدر از مهمان نوازی و خوبی ایرانیان گفته شود از زشتی وقاحت رفتار این مهماجمان نمی کاهد، آن ها نباید فراموش کنند در کنار جرمی که در قالب دزدی و تعدی انجام دادند مرتکب جرم بزرگتری شدند که آن خدشه وارد کردن بر آبروی مردمی است که در هر شرایط و هر زمانی حرمت مهمان را نگاه می دارند و برای آن ها ارزش زیادی برخوردار هستند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «گردشگری ایران، قربانی نادانی عده ای!»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..