ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س

مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96




تغییرات آیین نامه جدید اهالی قلم/ چه خبر از بیمه مترجمان؟

در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

تغییر دیدگاه در آیین نامه جدید اهل قلم

محمد رضا اربابی رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی مترجمان، در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه ادبیات  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص ویژگی‌های آیین‌نامه جدید اهل قلم گفت: آیین نامه جدید اهل قلم از توجه به کمیت به سمت توجه به کیفیت آثار رفته است. در این آیین نامه صنف‌های حوزه نشر اختیاراتی دارند؛ البته اختیاراتشان در حدود آیین نامه است.

وی افزود: انجمن صنفی مترجمان نظر خود را درباره چند مورد خاص از جمله طبقه بندی اهل قلم و ویرایش آن اعلام کرده است. بیشترین بحث ما در آیین نامه جدید اهل قلم، نحوه اجرای آن است. این آیین نامه از نظر ساختاری مشکلی ندارد و در آن به واگذای امور به صنف اشاره شده است.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی مترجمان با اشاره به اینکه انجمن صنفی مترجمان منتظر است آیین نامه بیمه اهل قلم هم تغییراتی کند، اظهار کرد: باتوجه به اینکه تعیین ملاک برای اهل قلم بودن برعهده صنف است، اهل قلم از طرف صنف بیمه می‌شوند. ما کیفیت فعالیت را برای اهل قلم بودن و بحث‌های بیمه‌ای مترجمان در نظر گرفتیم. باید دوباره بیمه مترجمان را ارزیابی و برآورد کنیم تا ببینیم چه تعداد از مترجمان اهل قلم محسوب می‌شوند و از این طریق بیمه خواهند شد. برای بقیه مترجمان هم با بیمه تامین اجتماعی رایزنی می‌کنیم. البته با توجه به حق بیمه بسیار زیاد سازمان تامین اجتماعی مترجمان زیادی از این بیمه استقبال نخواهند کرد.

انتهای پیام/




پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «تغییرات آیین نامه جدید اهالی قلم/ چه خبر از بیمه مترجمان؟»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده