ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س

مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
واشنگتن پست: ریاض و ابوظبی به دنبال تجزیه منطقه هستند

به گزارش پایگاه خبری الخلیج آنلاین، «خطاب روحانی» روزنامه نگار یمنی از جامعه بین المللی خواست که عربستان و امارات را تحت فشار قرار دهند تا مسلح کردن شبه نظامیان غیردولتی را در جنوب یمن متوقف کند.

این نویسنده روز پنجشنبه در مقاله خود به روزنامه واشنگتن اعلام کرد که روند صلح در یمن رو به مرگ است و باید یک مسیر متفاوت و نقشه راه جدید در نظر گرفته شود که شروع آن باید اول از داخل یمن باشد.

خطاب روحانی اشاره کرد که جامعه بین المللی برای بازسازی یمن باید از منابع خود استفاده کند.وی در ادامه اضافه کرد که مهم ترین قدم در کمک به دولت یمن این است که حاکمیت آن را در مناطق آزادشده تقویت و نهادهای دولتی مانند نیروهای امنیتی متحد، قوه قضائیه و موسسات مالی را بازسازی کند.

این نویسنده ادامه داد که این اتفاق بدون تحمیل فشار واقعی بر ائتلاف عربستان و امارات درباره توقف مسلح کردن شبه نظامیان غیردولتی و حتی حمایت ظاهری از آن به ویژه در سراسر جنوب یمن رخ نخواهد داد و تلاش ها برای بازگرداندن حاکمیت و کنترل نهادهای دولتی به دلیل اقدامات عربستان سعودی و امارات متحده عربی برای مدت طولانی فلج شده است.

در بیش از چهارسال از مداخله ائتلاف عربستان در یمن، استراتژی عربستان هم چنان چشم انداز مشخصی ندارد. این نویسنده تاکید می کند که امارات با پنهان شدن پشت ائتلاف عربستان، این روش را تنها برای تضعیف دولت یمن و تجزیه آن ادامه می دهد، لازم به ذکر است که ابوظبی با وجود نقش سیاه آن در یمن، نسبت به ریاض با انتقادات کمتری مواجه است.

نویسنده یمنی ادامه داد که حل اختلاف میان احزاب سیاسی یمن قابل حل است به طوری که روند تصمیم گیری ها به دست عبد ربه منصور هادی نباشد.

این نویسنده در پایان مقاله خود هشدار می دهد که اگر جامعه بین المللی در تقویت نهادهای دولتی و کمک به بازسازی حاکمیت یمن شکست بخورد، این درگیری و بدترین بحران انسانی در جهان همچنان بدون توقف ادامه خواهد داشت.

لازم به ذکر است که بر اساس اظهارات عباس المساوی دیپلمات سابق یمن، عربستان و امارات همچنان به دنبال تقویت گروه های تندرو در مقابله با گروه الحوثی هستند.

المساوی اعلام کرد که امارات با توجه به دستور کار خاص خود در یمن به دنبال جداسازی شمال از جنوب است. وی همچنین اشاره کرد که ریاض و ابوظبی اقدام به تجزیه جغرافیایی یمن کرده اند به این ترتیب که جنوب در اختیار امارات و شمال در اختیار عربستان باشد.

عربستان سعودی همچنین از گروه های سلفی حمایت می کند و بخش زیادی از آنها را در مرزهای میان یمن مستقر کرده است، همچنین گروه های افراط گرا در مارب نیز تحت حمایت عربستان هستند.

در این میان امارات از گروه ابوعباس که ائتلاف سازمان القاعده در تعز بوده و خارج از چارچوب دولت عمل می کنند، پشتیبانی می کند. ابوظبی همچنین یک کمربند ایمنی در عدن و نیروهای مقامات حضرمیه تاسیس کرده است.

گزارش قبلی سازمان ملل متحد، حمایت عربستان و امارات از گروه های تندرو در یمن را تایید کرده بود.

310311
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «واشنگتن پست: ریاض و ابوظبی به دنبال تجزیه منطقه هستند»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..