ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س

مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
کنگره آمریکا امروز درباره تصمیم ترامپ علیه سپاه اعلام‌نظر می‌کند

 به نقل ازکنگره آمریکا امروز دوشنبه درباره تصمیم ترامپ علیه سپاه اعلام نظر می‌کند. هجدهم فروردین ماه ۱۳۹۸ دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بیانیه‌ای منتشر کرد که به موجب آن، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در زمره سازمان تروریستی خارجی قلمداد کرد. این نخستین بار است که آمریکا بخشی از نیروی نظامی یک کشور را در این فهرست قرار می‌دهد.

اگرچه بعید است این نام گذاری فشار بیشتری بر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی وارد کند، اما این اقدام، اعلام عمومی است علیه فعالیت‌های این نهاد که بخشی از حاکمیت جمهوری اسلامی است. این وضعیت همچنین فرایندی را برای سازمان در معرض اتهام فراهم می‌کند تا پیگیری قضایی داشته باشد.

با قطعی شدن این شناسایی (قلمداد کردن به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی) وزارت خزانه داری آمریکا دستور العملی صادر خواهد کرد تا به موجب آن از تمامی معاملات مالی با این سازمان تا زمان فرمان جدیدی از دولت، کنگره یا دادگاه، جلوگیری شود. علاوه بر این، هر فردی در آمریکا (یا تحت حاکمیت آن) که به طور آگاهانه حمایت مالی یا منابع برای یک سازمان تروریستی خارجی فراهم می‌کند یا تلاش یا توافق برای انجام این کار داشته باشد، جریمه یا تا ۲۰ سال به زندان محکوم می‌شود.

حال با توجه به سنای اکثرا جمهوریخواه که رهبر آن از این تصمیم حمایت کرده و همچنین مجلس نمایندگان اکثرا دمکرات که تا کنون اظهارات آن‌ها با توجه به اتهام‌های اقتصادی، حقوق بشری، تروریستی، بازداشت اتباع آمریکایی و دو تابعیتی ها، علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بوده است، بعید به نظر می‌رسد که بخواهند با این تصمیم مخالفت کنند.

در این مدت هم، جز تعدادی از سناتورهایی که در موافقت با این مساله اظهار نظر کرده اند، هیچ عضو کنگره‌ای حاضر نشده است به صراحت با این تصمیم مخالفت کند جز اینکه فقط برخی نگرانی‌های خود را درباره سربازان آمریکایی یا احتمال جنگ علیه ایران ابراز کرده اند.

2323
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «کنگره آمریکا امروز درباره تصمیم ترامپ علیه سپاه اعلام‌نظر می‌کند»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده